loading...

سایت درسی

بزرگترین سایت آموزشی درسی برای کنکوری ها در ایران ,جزوات کنکوری,جزوه های درسی کتاب های درسی و ...

   

به‌بیان‌ کلی، یک‌ فضیلت، یک‌ خصلت‌ شخصیتی‌ قابل‌ تحسین‌ یا مطلوب‌ است. بنابراین‌ می‌توان‌ گفت‌ اخلاق‌ فضیلت‌ شکلی‌ از تأمل‌ و تفکر است‌ که‌ برای‌ این‌ قبیل‌ خصایل‌ شخصیتی‌ مرتبه‌ و موقعیتی‌ اساسی‌ قایل‌ است. اخلاق‌ فضیلت‌ من‌حیث‌هو، اغلب‌ در مقابل‌ آن‌ رویکردها به‌ فلسفه‌ قرار دارد که‌ بر قواعد، تکالیف‌ یا یک‌ الزام‌ کلی‌ نیکوکاری‌ تأکید می‌ورزند، هرچند که‌ رابطة‌ واقعی‌ میان‌ این‌ برداشت‌های‌ گوناگون‌ خود یک‌ موضوع‌ قابل‌ بحث‌ است.

علی دوشنبه زمان : : نظرات ()

شاید اولین صنعت ساخته دست بشر از خاک بوده ، سفالگری یکی از قدیمی ترین صنایعی است که زادگاه آن میهن کهن سال ما ایران است . قرائن موجود از آثار کشف شده گویای این حقیقت است که تاریخ سفالگری در ایران از هزاره هشتم پیش از میلاد آغاز شده، مردمان آن دوران علاوه بر کشاورزی برای کارهای روزانه و مراسم مذهبی اشیاء گوناگونی را می ساختند که پس از قرنها تکامل و کشف آتش به شکل سفال در آمد.

 در ٦٠٠٠ سال پیش از میلاد اولین نشانه پیدایش کوره پخت در صنعت سفال دیده می شود در ٣٥٠٠ سال پیش از میلاد چرخ سفالگری ساده ای که آن را با دست می گرداندند ساخته شد . پیدایش چرخ سفالگری تحول بزرگی را در این صنعت بوجود آورد . با آغاز دوران اسلامی به علت روح سادگی و بدور از تجمل پرستی فرهنگ اسلامی و همچنین به دلایل اقتصادی به صنعت سفال سازی توجه بیشتری معطوف گردید . بزرگترین و مهمترین موفقیتی که صنعتگران در این دوره کسب نموده اند به کاربردن رنگهای متنوع و بسیار زیبا در لعابهای ظروف سفالین بوده و از ظروف بسیار عالی هنری تا ظروف ساده همه دارای خواص تزئینی ویژه ای است که از خصائص هنر و صنایع اسلامی به شمار می آمد گر چه نقوشی که روی این ظروف به کار برده می شود جنبه تزئینی آنها اساسی است ولی برای سازندگان و کسانی که آنها را به کار می برند ، بسیار بیش از تزئین اهمیت داشته است هنرمندان با حفظ اصالتهای بومی به حفظ و اشاعه این صنعت اصیل پرداخته و سعی بر این بوده است که با بالابردن کیفیت جنس و طرحها و مصرفی کردن محصولات سفالین در سطح شهرها علاوه بر مصرف روستایی و بومی به حفظ و اشاعه این صنعت اصیل پرداخته و سعی بر این بوده است که با بالابردن کیفیت جنس و طرحها و مصرفی کردن محصولات سفالین در سطح شهرها علاوه بر مصرف روستایی و بومی آن ، گامهای مفیدی برداشته شود.

علی دوشنبه زمان : : نظرات ()

وش معنوی مفاهیم معنویت و هوش را در یک سازة جدیدتر با هم ترکیب می‌کند و به انسان این فرصت را می‌دهد که در مقابل واقعیت‌های مادی و معنوی حسّاس باشد و تعالی را هر روز در لابه‌لای اشیا، مکان‌ها، ارتباطات و نقش‌ها دنبال کند.

علی دوشنبه زمان : : نظرات ()

مار، نوعی حیوان خزنده است که با حرکاتی خودش را با خزیدن به جلو می‌کشد.

مارها موجوداتی مرموز هستند و با وجود آنکه اغلب مردم از آنها وحشت دارند از پر طرفدارترین جاندارانی می باشند که می خواهیم راجع به آنها اطلاعات کسب کنیم.

تا کنون حدود 3000 گونه از این موجودات شناسایی شده اند که در این میان فقط حدود 400 گونه آنها سمی میباشند و از میان آنهافقط 50 گونه خطرناک بوده و میتوانند برای انسان مشکل ساز باشند. در ضمن باید بدانیم که مارهایی که سمی هم نیستند ممکن است شما را گاز بگیرند که در اینصورت جای هیچ نگرانی نیست.

علی دوشنبه زمان : : نظرات ()

امروزه برای شناسائی جهشهای موجود در سطح ژنوم پستانداران می توان از تکنیکهای مختلفی همچون روشهای مبتی بر PCR از جمله Microsatellite، SSCP، AFLP، RFLP، DGGE و ARMS استفاده نمود. این تکنیکها عمدتا برای نقشه یابی ژنها، تشخیص ژنوتیپهای مختلف یک ژن مطلوب و همچینین مطالعات جمعیتی و آزمون انساب استفاده می شود. مزیت انکارناپذیر این تکنیکها، تجریه و تحلیل سریع اطلاعات ژنوم در یک جمعیت با استفاده از مقادیر بسیار ناچیزی از DNA می باشد. بنابراین در قدم اول نیاز به استفاده از یک روش استخراج DNA که سریع و بی خطر و مقرون به صرفه باشد، همواره احساس می شود. چندین روش مختلف به منظور حداقل کردن مراحل استخراج DNA ، توسط محققان مختلف گزارش شده است. در این تحقیق اقدام به مقایسه روشهای مختلف استخراج DNA از خون، شیر، ریشه مو، اسپرم گردید. کیفیت و کمیت استخراج با دو روش اسپکتوفتومتری و ژل مونتیورینگ مشخص شد. و در نهایت برای ارزیابی کیفیت DNA استخراج شده ، انجام تکنیکهای (RAPD) با استفاده از آغازگر تصادفیOPU13 و RFLP با استفاده از آغازگرهای اختصاصی 24 جفت بازی طراحی شده برای تکثیر 422 جفت باز از اینترون دو ژن لپتین و با استفاده ازآنزیم برشی Sau3AI، صورت پذیرفت. در نهایت روش سیلیکا ژل روشی منلسب، مقرون صرفه برای استخراجDNA برای سلولهای مختلف پیشنهاد می گردد.

علی دوشنبه زمان : : نظرات ()

سفته سندی است که به موجب آن امضاء کننده متعهد می شود تا مبلغی را در موعد معین یا عندالمطالبه در وجه حامل یا شخص معین یا به حواله کرد او بپردازند. سفته علاوه بر امضاء یا مهر متعهد باید مشخص کننده مبلغ تعهد شده، گیرنده وجه، و تاریخ نیز باشد.

پیدایش سفته در گذشته به دلیل خطر انتقال پول از جایی به جای دیگر بوده است. تجار به کمک بانک ها در معاملات خارجی و نیز داخلی خود از سفته استفاده می کردند و در برابر، کارمزدی برای صدور سفته به نام خود و دریافت مبلغ آن درجایی دیگربه بانک می پرداختند.

علی دوشنبه زمان : : نظرات ()

تعریف اردو

«اردو» مسافرتی است دسته جمعی با هدفی معیّن و مشخص همچون: کسب دانایی، توانایی، سازگاری اجتماعی و تفریح.

اردو، یعنی سازگاری فعالانه در یک زندگی دسته جمعی و اردوگاه به مکانی گفته می شود که، جمعی از افراد برای مدت محدود مطابق شرایط زمان و مکان، در آن به سر می برند.

«اردو» واژه ای است عربی و به معنای «لشگرگاه» به کار می رود. فرهنگ عمید واژه «اردو» را چنین معنا کرده است: «اردو» محل تجمع افراد برای تمرین و تفریح است، همچنین به محلی که ورزشکاران یا پیشاهنگان گرد هم آیند نیز اطلاق می شود.

در اصطلاح: «اردو» فعالیتی سازمان یافته، نظام مند و هدفمند است که به صورت گروهی با برنامه های معین، تحت نظارت و هدف مربی در محیطی خارج از محدودۀ فعالیت های روزمره برگزاری می گردد. گرایش غالب اردو آموزشی و پرورشی است. البته در فضایی کاملاً متنوع، مساعد، بانشاط و با هدف تربیت و سازندگی.

علی دوشنبه زمان : : نظرات ()

در (جیزه)گيزا، غرب قاهره امروزي، سه هرم از فراعنه سلسله چهارم به نامهای خوفو يا خئوپوس (Cheops) (به معنای کسی که به افق تعلق دارد)، خفرع (Khafre) يا خفرن (يعنی بزرگ) و منكورع (Menkaure) يا موكرينوس (به معنای ملکوتی) وجود دارد. هرمهای سه گانه، عظيم ترين و باشکوهترين بناهای دوره پادشاهی کهن هستند که جزو عجايب هفت گانه جهان باستان نيز محسوب می شوند. اين هرمها كه از حدود سال  2550  پيش از ميلاد ساخته شده اند، با رمز و علم پنهاني ارتباط پيدا كرده اند و نمادهای "حکمت ازلی"، "سرزمين مصر"، "پايداری ابدی" و "فنون جادوگری" بودند. اهرام چيزه نقطه اوجي در تكامل شيوه معماري مقابر مصر در دوره پادشاهی کهن است كه با ساختن مصطبه ها ، مقابر اوليه مصريان که غالباً آجری يا سنگی بودند ، آغاز و با هرم پلکانی زوسر پيشرفت کرد.

علی دوشنبه زمان : : نظرات ()

رشد ماهيان و عواملي که روند رشد تحت تأثير آنهاست براي پرورش دهنده ماهي ، در درجه اول اهميت قرار دارند. زيرا حداکثر رشد ماهي در حداقل مدت زمان با حداقل مقدار غذا ، هدف اصلي اوست. ماهي جانوري خونسرد است و جهت حفظ درجه حرارت بدن خود ، مجبور به صرف انرژي نيست. بدين لحاظ ، يک ماهي نسبت به يک جانور خونگرم ، از لحاظ تبديل مواد غذايي به پروتئين بدن ، از کارآيي و استعداد بيشتري برخوردار است.

تغذيه ماهيان انرژي مورد نياز ماهي از غذا تأمين مي شود، بهر حال اين انرژي در اصل از خورشيد توليد مي شود. انرژي خورشيد بوسيله گياهاني که براي ساختن کربوهيدراتها ، انرژي مصرف مي نمايند، به غذا تبديل مي گردد. جانوران اين گياهان را خورده و انرژي ذخيره شده را جهت انجام فعاليتهاي خود مورد استفاده قرار مي دهند.بنابراين گياهان به عنوان توليد کنندگان اوليه مواد غذايي شناخته شده اند، که اين مواد به صور ديگر تبديل مي گردد و سپس در اختيار ماهيان قرار مي گيرد.

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

دوباره می آید، هر سا ل همین موقع می آید. کوله بارش را جمع می کند و به سوی پاییز می آید. پاییز هم کاسه ای آب برای بدرقه اش می ریزد ولی قدم زمستان آنقدر سرد است که برف بر روی تپه شروع به باریدن می کند. بله زمستان آمد، بعد از پاییز هر سال این گونه است . ولی امسال و سال های بعد زمستان شاید مهربان باشد و شاید قدمش سرد نباشد و شاید برفی نیاید. سنجابی که فندق هایش را کنار درختی پنهان کرده با اشتیاق به سمت خانه اش می دود و همچون ستاره ای درخشان می خندد. زمین نیز با طراوت و شادابی از گرسنگی اش می گذرد و غذای ذخیره شدهی او را نمی قاپد چون اگر غذایش را بخورد او دیگر غذایی برای خوردن ندارد و زمین طرفدار عدل و داد است. درختان مانند اسکلت های بلور آجین در میان جنگل نمایان اند و قندیل های نقره ای و درخشنده ی کنارهی غار روشن کننده ی تاریکی سرما اند. سرما ناراحت است چون آفتاب ناراحت است و همچنین درخت که دیگر نمی تواند سر سبزی چمنزار را ببیند و در اعماق آن سفر کند. آفتاب نظاره کنننده ی این منظره است. او برف را می بیند، سنجاب را می بیند و همچنین پنبه های خیس و نم دار ننه سرما. سرما می گوید که لحاف ننه سرما پاره شده ولی ننه سرما می گوید لحاف خدا پاره شده، من نمی دانمک کدام درست است ولی میدانم که خداوند لحاف کسی را بی خود و بی جهت پاره نمی کند، حتمأ سرما خشمگین آب پاییز را به یخ تبدیل کرده و پاییز ناراحت شده است.ولی صحبت سرما و دندان پاییز نگذاشت بگوید که او برگ درختانش ریخته است. و این حس همکاری اینجا هست، نه در شهر، در آنجا نفس کز گرمگاه سینه می آید یرون ابری شود تاریک و مه در آسمان تیره ی سرما پنهان می کند مارا . نمی زارد ببینیم یکدگر را و حل کنیم درد و ناله ی مردمان شهرمان را.

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

راهکارهای عملی در زمینه نماز  قرآن و راهبردهای پرورشی 

1-فضاي مناسب و ظواهر خوب آن -احداث و زيباسازي مساجد و نمازخانه ها

2-نظافت و پاکيزگي مسجد مدرسه

3-وسايل صوتي، گرما زا و سرما زا

4-امام جماعت مسجد مدرسه

5-برخورداري مسجد از امام جماعت خوش خلق

6-دوستي با دانش آموزان

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

مادها

ماد نام سرزمین دربرگیرنده بخش غربی فلات ایران بود. مجموعه لشکرکشی های آشور به سرزمین ماد در قرن هشتم پ. م. و خطر حمله از غرب بوسیله دولت زورمند آشور، نیاز تشکیل یک دولت متمرکز را برای مادها که جدیدترین مهاجران به زاگرس بودند بوجود آورد .[1]

ماد‌ها پایه‌های نخستین شاهنشاهی (728-550 پ.م.) آریایی‌تباران را در ایران بنیاد نهادند. در آغاز قرن 6 پ. م. با شکست آشور و فتح شرق لیدیه پادشاهی ماد تبدیل به شاهنشاهی بزرگی در آسیا شد. امپراتوری ماد در زمان، هووخشتره به بزرگترین پادشاهی غرب آسیا حکومت می کرد و سراسر ایران را آن چنان که در نقشه سرزمین ماد هویدا است برای اولین بار در تاریخ به زیر یک پرچم اورد. هوخشثره بنیانگذار اولین قدرت ایرانی بود.

پایه گذاری دولت ماد به عنوان نخستین دولت بر پایه وحدت اقوام مختلف ساکن فلات ایران با مشترکات و پیوندهای فرهنگی را باید به عنوان مهمترین رویداد در تاریخ ایران به شمارآورد.

ماد نام سرزمینی بود که تیرهٔ ایرانی مادها در آن ساکن بودند. این سرزمین دربرگیرنده بخش غربی فلات ایران بود. سرزمین آذربایجان فعلی در شمال غربی فلات ایران را با نام ماد کوچک و ناحیه امروزی تهران ( ری )،حوزه شمال غربی کویر مرکزی، همدان، کرمانشاه، لرستان‌، و کردستان را با نام ماد بزرگ می‌شناختند. پایتخت ماد در گذشته هگمتانه نام داشت که بعدها به اکباتان تغییر نام داد.

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

کدام عبادت است که بيش از هر برنامه اي تحقق بخش ياد خدا در زندگي ماست؟

تحقیق کامل درباره نماز - راستی نماز چیست؟

نماز

معنا و مفهوم نماز

نـمـاز در لـغت به معناى پرستش, نياز, سجود, بندگى و اطاعت, خم شـدن بـراى اظـهـار بـندگى و اطاعت و يكى از فرايض دين و عبادت مـخصوصى است كه مسلمانان پنج بار در شبانه روز به جا مى آورند.

نـماز يعنى خدمت و بندگى, فرمان بردارى, سر فرود آوردن و تعظيم كردن به نشانه احترام.

نماز, داروى نسيان و وسيله ذكر خداوند است. نـمـاز, رابـطه معنوى مخلوق با خالق است. نماز يعنى دل كندن از مـاديـات و پـرواز دادن روح; يـعـنى پا را فراتر از ديدنى ها و شنيدنى ها نهادن.

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

مهمترین وسیله مورد نیاز گردشگری چیست؟

 

نقشه

 

 

 

5—هنگام گردشگری نقشه چه کمکی به می کند؟

 

نقشه ها به ما کمک میکنند تا مکان های جدید را بهتر پیدا کنیم و سریعترخود را به آنجا برسانیم. بدون نقشه ممکن است مسیرها را اشتباه کنیم یازمان زیادی برای پیدا کردن یک مکان صرف کنیم.

 

 

 

6—مهمترین نقشه مورد نیاز هنگام سفر چه نقشه ای است؟

 

نقشه راه ها

 

 

 

7—بر روی نقشه ی راهها چه چیزهایی قابل مشاهده است؟

 

بر روی نقشهٔ را هها، جاده های اصلی و فرعی و همچنین مکان هایخدماتی چون رستورا نها، تعمیرگاه ها، پمپ بنزینها، نمازخانه و نظایر آنمشخص شده است

 

 

 

8- مقیاس نقشه در سفر چه کاربردی دارد؟

 

. با استفاده از مقیاس نقشهٔ راه ها میتوانید حساب کنید چقدر از روستا یاشهری که میخواه

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

2—خلاصه ای از زندگی نامه امام رضا (علیه السلام)را ذکر کنید.

 

امام رضا (علیه السلام) فرزند امام موسی کاظم (علیه السلام) در سال 481 هجری در مدینه متولد شد .

 

در 35 سالگی به امامت رسید .

 

رضا ،فاضل ، صابر ، زکی از القاب ایشان است. سرانجام به دستور مأمون عباسی به شهادت رسید.

 

 

 

3—حرم امام رضا (علیه السلام) علاوه بر اهمیت زیارتی از چه نظر اهمیت دارد؟

 

از نظر معماری وتاریخی – وجود شاهکارهای معماری مانند : مسجد گوهرشاد ، وجود آرامگاه شخصیتهای بزرگ علما و مذهبی مانند شیخ بهایی و علامه محمد تقی جعفری

 

 

 

4—مجموعه آستان قدس رضوی شامل چه بخشهایی است؟

 

کتابخانه ها – مهمانسرا – موزه ها

 

 

 

5—موزه هایی که در مجموعه آستان قدس رضوی قرار دارند را نام ببرید.

 

موزهٔ قرآن و موزهٔ سکّه، موزهٔ صدف و موزهٔ سلاح

 

 

 

6—موزه مرکزی آستان قدس رضوی در چه سالی افتتاح شده است؟

 

1324  ش

 

 

 

7—چه آثاری در موزه مرکزی آستان قدس رضوی وجود دارد؟

 

1-قرآن های نفیس با خط امامان معصوم    2-اولین سنگ مرقد امام هشتم   3- سکه ها     

 

  4- کتیبه ها ی نفیس 5- مدال برخی از قهرمانان کشور 6- هدایای علاقه مندان امام هشتم

 

 

 

8-علت تنوع زیستگاهها در ایران چیست؟

 

ایران به دلیل داشتن ناهمواری های مختلف و آب و هوا های متنوع،زیستگاه های متنوعی دارد.

 

 

 

9-مهمترین بندر و مرکز گردشگری سواحل دریای عمان کدام بندر است؟

 

بندر چابهار

 

 

 

10-ایجاد پارک های ملی چه فایده ای دارد؟

 

از آسیب رساندن به محیط زیست توسط گردشگران جلوگیری می کنند.

 

 

 

 

 

11-قوانین و ویژگی های پارک های ملی چیست؟

 

در پارک های ملی مانند مناطق حفاظت شده، بوته کنی، چرای دا مها،شکار و نظایر آن ممنوع است و محیط های امن طبیعی برای جانوران پدیدآورد ه اند. بخشی از این پارک ها هم به گردشگاه مسافران اختصاص دادهشده است.

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

وسایل لازم ترازو و خط کش است به طور مثال اگر بخواهید چگالی یک برگA4را اندازه بگیریم، میتوانیم یک مقدار دلخواه از ورقه های کاغذ را روی هم بگذاریم (به اندازه دقت های اندازه گیری طول وجرم)مثلا 100 تا سپس جرم آن را با استفاده از ترازو اندازه می گیریم.سپس با خط کشی که در دست دارید طول و عرض و ارتفاع کاغذ ها را اندازه بگیرید و ضرب در هم کنید.سپس از فرمول چگالی  استفاده کنید.

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

مسائل تکمیلی فصل 1 پایه هفتم- راهبرد حل مسئله

 

مسائل تکمیلی راهبرد رسم شکل

مسائل تکمیلی راهبرد زیر مسئله سازی

مسائل تکمیلی راهبرد الگوسازی

مسائل تکمیلی راهبرد حذف حالت های نامطلوب

مسائل تکمیلی راهبرد الگویابی

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

مرحله1:یک از اعداد را با یکان عدد دیگر جمع می کنیم.

 

 

 

مرحله2:جلوی عدد بدست آمده صفر می زاریم.

 

 

 

مرحله3: یکان های دو عدد را  در هم ضرب می کنیم.

 

 

 

مرحله4:اعداد مراحل 2 و 3 را با هم  جمع می کنیم.

 

 

 

مرحله 4          مرحله 3              مرحله 2             مرحله 1

 

 

 

16×13=    16+3       190           18              208

 

 

 

15×17=    15+7          220            35          255

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

معنی کنید:

 

1.قطعامن رها کردم دین گروهی را که ایمان ندارند به خدا وآنهادر آخرت کافر هستند.

 

(یوسف آیه37)

 

2.قطعا پروردگار من بسیار آمرزنده و بخشنده است.(یوسف آیه53)

 

3.وازبین نمی بریم پاداش نیکوکاران را.(یوسف آیه56)

 

4.وقطعا پاداش در آخرت بهتر است برای کسانی که ایمان آوردندو تقوا داشتند.(یوسف آیه57)

 

ترکیب:

 

اخوه یوسُف:برادران یوسف

 

لَعَلَّهُم یَرجِعون:باشد که ایشان بازگزدند

 

پیام قرآنی:

 

عنوان:توکل برخدا

 

متن:عَلَیهِ تَوَکَّلتُ وعَلَیهِ فَلیَتَوَکَّلِ المُتَوَکَّلُونَ

 

ترجمه:براو توکل کردم وباید براوتوکل کنند توکل کنندگان

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

1)باقي مانده تقسيم هر عدد بر 2 يا 5 برابراست با باقي مانده تقسيم رقم سمت راست

 

عدد بر 2 يا 5.

 

مثال :باقي مانده تقسيم عدد 7358 بر 5 برابر است با باقي مانده تقسيم عدد 8بر5 که

 

برابر 3 ميگردد.

 

2)باقي مانده تقسيم هر عدد بر 3يا 9 با باقي مانده تقسيم مجموع ارقام  عدد بر 3 يا 9

 

برابر ميباشد

 

3)براي تعيين باقي مانده تقسيم هر عدد بر 11 کافي است ارقام عدد را از سمت راست

 

به چپ بترتيب زوج وفرد نوشته و مجموع ارقام مکانهاي فرد رااز مجموع ارقام مکانهاي

 

زوج کم کرده وباقي مانده عددحاصل رابر11 بدست مي آوريم که همان باقي مانده تقسيم

 

عدداوليه بر11ميباشد.

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

حوضه‌ آبریز بخشی از یک خشکی است که تمام آب بارش یافته و یا جاری شده در آن به یک نقطه‌ انتهایی برسد. با آنچه که تعریف شد،می‌ توان به این نتیجه رسید که داخل حوضه‌های آبریز؛ رودخانه‏ ها، جاده‌ ها، جنگل‌ها و حتّی شهر‌ها نیز قرار دارند.

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

استان فارس در مسیر اصلی ارتفاعات زاگرس قرار گرفته است. این استان در نواحی شمال و شمال غرب

 از ارتفاعات به هم پیوسته همراه با دره های عمیق تشکیل شده و در قسمت های جنوب و جنوب غرب

 در حد فاصل کوه ها، دشت های حاصلخیز شیراز، کازرون، تبریز، مرودشت قرار گرفته که توسط رودها

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

حوضه دریای خزر

 

رودخانه های این حوضه که مساحت آن به ۱۷۳،۳۰۰ کیلومتر مربع میرسد به سوی دریای خزر جریان دارند. حوضه مزبور دارای شیب زیاد بوده و بیشترین اختلاف ارتفاع حوضه های کشور را که بالغ بر ۵۵۰۰ متر است، به خود اختصاص داده است. به همین مناسبت رودخانه های ارس، سفیدرود، هراز و اترک که دارای حوضه های آبریز کوهستانی پهناوری هستند، از طول کم و شیب زیاد برخوردار هستند و حوضه آبریز آنها غالباً از جنگل پوشیده است

 

از آنجائی که ریزشهای جوی سالانه این حوضه غالباً بصورت باران میباشد، از این رو آب شدن برفهای زمستانی تأثیر چندانی در تأمین آب رودخانه های آن ندارد و پوشش گیاهی متراکم که در غالب اراضی این حوضه به چشم میخورد، موجب تعدیل جریان آب آنها میگردد. بطور کلی تغییرات روزانه آبدهی رودخانه های این حوضه زیاد است و توزیع فصلی آنها دستخوش تغییرات چندانی نیست.

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

کتاب راهنمای معلم درس علوم کلاس نهم را برای شما عزیزان آماده کرده ایم

فایل های پیشنویس تدریس علوم تجربی پایه نهم را در ادامه این مطلب دانلود کنید

راهنمای معلم کتاب علوم تجربی پایه نهم متوسطه

کتاب راهنمای معلم علوم تجربی پایه نهم

دانلود همه کتاب راهنمای معلم علوم نهم

 

----------------------

دانلود بخش های مختلف:

 

درس 1 - مواد و نقش آنها در زندگی 

درس 2 - رفتار اتم ها با یکدیگر

درس 3 - به دنبال محیطی بهتر برای زندگی

درس 4-  حرکت چیستدرس 5 - نیرو

درس 6-  فشار و آثار آن 

درس 7- ماشین ها 

درس 8-   نگاهی به فضا

درس 9-   زمین ساخت ورقه ای

درس 10-  آثاري از گذشته زمين

درس 11 - گوناگوني جانداران

درس 12- دنیای گیاهان

درس 13- جانوران بي مهره  

درس 14- مهرداران

درس 15- با هم زیستن


آزمون چهار گزینه ای  و نمونه سوال همه دروس  کلاس نهم

شامل نمونه سوالات دروس:

آزمون آنلاین فارسی نهم

آزمون آنلاین عربی نهم

آزمون آنلاین پیام های آسمان  نهم

آزمون آنلاین قرآن نهم

آزمون آنلاین انگلیسی نهم

آزمون آنلاین ریاضی نهم

آزمون آنلاین علوم تجربی نهم

آزمون آنلاین مطالعات اجتماعی نهم

دانلود

نمونه سوالات پیام آسمانی کلاس هفتم در ادامه مطلب

شامل:

نمونه سوال درس 1 پیام های آسمانی کلاس هفتم

نمونه سوال درس 2 پیام های آسمانی کلاس هفتم

نمونه سوال درس 3 پیام های آسمانی کلاس هفتم

نمونه سوال درس 4 پیام های آسمانی کلاس هفتم

نمونه سوال درس 5 پیام های آسمانی کلاس هفتم

نمونه سوال درس 6 پیام های آسمانی کلاس هفتم

نمونه سوال درس 7 پیام های آسمانی کلاس هفتم

نمونه سوال درس 8 پیام های آسمانی کلاس هفتم

عمق سطح ایستابی به چه عواملی بستگی دارد؟

 

عمق سطخ ایستایی به عوامل زیر بستگی دارد

1- میزان بارندگی


2-نوع آب وهوا


3- میزان بهره برداری از آب های زیرزمینی


4-دوری ونزدیکی به ساحل


5-میزان نفوذ پذیری خاک


 

6-تغذیه مصنوعی سفره آب زیر زمینی

در این مطلب سعی میکنیم پاورپوینت تمام فصل های علوم پایه هشتم رو قرار بدیم

پاور پوینت آموزش علوم هشتم

پاور پوینت همه درس های علوم هشتم

پسوورد فایل ها:

www.g36.ir

 

پاور پوینت  درس ۴ علوم هشتم -دستگاه عصبی

 

 

پاور پوینت  درس ۳ علوم هشتم (بزودی)

پاور پوینت درس 2 علوم هشتم -تغییرهای شیمیایی در خدمت زندگی (بزودی)

پاور پوینت درس 1 علوم هشتم -مخلوط و جداسازی مواد (بزودی)

 

 

نمک طعام به صورت معادن عظیمی در ته‌نشین‌ها و رسوب‌ها در ضمن چین خوردگی‌ها وجود دارد که به شکل سنگ نمک استخراج می‌شود

 

همچنین نمک در آب دریاها به مقدار فراوان موجود است که میتوان از آن استفاده کرد

دانلود آزمون های ریاضی جویا مجد - همراه با پاسخ

دانلود پاسخ آزمون های ریاضی جویامجد

آزمون شماره یک    پاسخ
آزمون شماره دو    پاسخ
آزمون شماره سه     پاسخ
آزمون شماره چهار دانلود
آزمون شماره پنج دانلود  پاسخ
آزمون شماره شش دانلود  پاسخ
علی پنجشنبه زمان : : نظرات ()

دانلود همه ی فیلم ها و انیمیشن های علوم  کلاس هشتم با لینک مستقیم

 

فیلم ها و انیمیشن های فصل 1 علوم هشتم

 

فیلم ها و انیمیشن های فصل 2 علوم هشتم

 

فیلم ها و انیمیشن های فصل 3 علوم هشتم

 

فیلم ها وانیمیشن های فصل 4 علوم هشتم

 

فیلم ها وانیمیشن های فصل 5 علوم هشتم

 

فیلم ها وانیمیشن های فصل 6 علوم هشتم

 

فیلم ها وانیمیشن های فصل 7 علوم هشتم

 

فیلم ها وانیمیشن های فصل 8 علوم هشتم

علی پنجشنبه زمان : : نظرات ()

نمونه سوالات امتحانی عربی کلاس هشتم

نمونه سوالات امتحانی عربی هفتم,نمونه سوالات امتحانی عربی هفتم درس اول,نمونه سوالات امتحانی عربی هفتم نوبت دوم,نمونه سوالات امتحانی عربی هفتم نوبت اول,نمونه سوالات امتحاني عربي هفتم,نمونه سوال امتحانی عربی هفتم,نمونه سوال امتحانی عربی هفتم نوبت اول,دانلود نمونه سوالات امتحانی عربی هفتم,نمونه سوالات امتحانی درس عربی هفتم,نمونه سوال امتحانی عربی پایه هفتم,نمونه سوالات امتحانی عربی هفتم,نمونه سوالات امتحاني عربي هفتم,نمونه سوالات امتحانی عربی هفتم نوبت دوم,نمونه سوالات امتحانی عربی هفتم نوبت اول,نمونه سوال امتحانی عربی هفتم,نمونه سوال امتحانی عربی هفتم نوبت اول,دانلود نمونه سوالات امتحانی عربی هفتم,نمونه سوالات امتحانی درس عربی هفتم

 


علی پنجشنبه زمان : : نظرات ()

دانلود آزمون نوبت اول مطالعات اجتماعی کلاس هشتم

ازمون نوبت اول مطالعات اجتماعی هشتم ,ازمون نوبت اول هشتم ,دانلود نمونه سوالات امتحانات نوبت دوم ,نمونه سوالات پایه هشتم ,نمونه سوال اجتماعی هشتم ,ازمون نمونه سوال هشتم ,ازمونه نمونه سوال ریاضی هشتم ,ازمون نوبت دوم هشتم ,دانلود نمونه سوالات پایه هشتم

 

آزمون نوبت اول مطالعات اجتماعی کلاس هشتم

علی پنجشنبه زمان : : نظرات ()

دانلود آزمون نوبت اول ریاضی کلاس هشتم با فرمت پی دی اف

آزمون نوبت اول ریاضی کلاس هشتم

 

کلمات کلیدی»

آزمون نوبت اول ریاضی هفتم ,آزمون نوبت دوم ریاضی هفتم ,آزمون نوبت اول ریاضی پایه هفتم ,امتحانات نوبت اول ریاضی هفتم ,آزمون پایانی نوبت دوم ریاضی هفتم ,امتحان نوبت اول ریاضی هفتم ,امتحان نوبت دوم ریاضی هفتم ,دانلود امتحان نوبت اول ریاضی هفتم ,سوالات امتحان نوبت اول ریاضی هفتم ,امتحان نوبت اول ریاضی پایه هفتم ,نمونه سوالات امتحان نوبت اول ریاضی هفتم ,نمونه سوال امتحان نوبت اول ریاضی هفتم ,نمونه سوالات امتحان نوبت دوم ریاضی هفتم ,آزمون پایانی نوبت دوم پایه هفتم ریاضی ,آزمون ریاضی پایه هفتم نوبت دوم ,سوالات امتحان نوبت اول ریاضی پایه هفتم ,نمونه سوالات امتحان نوبت اول ریاضی پایه هفتم ,سوالات امتحانی نوبت اول ریاضی هفتم ,نمونه سوالات امتحانی نوبت اول ریاضی هفتم ,نمونه سوال امتحانی نوبت اول ریاضی هفتم 


علی پنجشنبه زمان : : نظرات ()

فوتسال به بازی فوتبال درون سالن، گفته می‌شود. این رقابت‌ها در زمینی به ابعاد زمین بسکتبال، در محل‌های سرپوشیده و یا در محل باز و بدون دیوار و حصار انجام می‌گیرد. فوتسال (FUTSAL)، واژه بین‌المللی برای این رشته ورزشی است. این واژه برگرفته از لغات اسپانیایی FUTbol و SALA - به معنی درونی یا درون سالن – است.

علی پنجشنبه زمان : : نظرات ()

 

 

مقاله ای درباره ی الگوی بسیج درکشورهای لبنان ، سوریه و عراق

 

 

درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه و عراق تحقیق کنید    

                             

 

 

 

 

 

 

 

علی چهارشنبه زمان : : نظرات ()

در شهرهایی مانند یزد، همدان و .. ظرف های سفالی و چینی مختلفی ساخته می شود درباره ی تنوع، ویژگیها و نحوه ساختن اطلاعات جمع آوری کنید.

تنوع و ویژگی های ظروف سفالی در شهر هایی مانند یزد و همدان


علی چهارشنبه زمان : : نظرات ()

در گروه خود درباره ی کاربردهای دیگر فسیل ها اطلاعات جمع آوری کنید و آن را به صورت تصویری گزارش دهید.

از فسیل ها می توان استفاده های زیادی کرد که در زیر به صورت خلاصه تعدادی را بیان می کنیم :

1 بعضی فسیل ها مانند زغال سنگ و نفت را می سوزانیم تا از انرژی آن ها استفاده کنیم به این موادسوخت های فسیلی می گویند.گاهی نیز  این مواد  در ساخت مواد دیگر به کار می روند.

2 از بعضی فسیل ها در تعیین محل مواد معدنی استفاده می شود.

3 بعضی فسیل ها برای تشخیص آب و هوای گذشته کاربرد دارند.

4 به کمک فسیل ها اطلاعات زیادی در مورد خشکی ها، بیابان ها، جنگلها و دریاها واینکه آب آن ها شیرین یا شور بوده یا عمق آن ها کم یا زیاد بوده می توان بدست آورد.

 

5 با بررسی فسیل ها می توان فهمید که کدام جانداران قدیمی تر هستند و کدام یک دیر تر بوجود آمده اند.همچنین جدولی بدست می اید که با کمک آن می شود سن لایه های رسوبی مختلف را حدس زد و یا محاسبه کرد.

علی چهارشنبه زمان : : نظرات ()

درباره ی علل و عوامل نابرابری و توسعه انسانی در جهان گفت وگو کنید به نظر شما کدام عوامل مهمترند؟ چرا؟؟


 

عوامل داخلی

زیرا اگر مردم یک کشور سواد و آگاهی خود را افزایش و باورهای علط را کنار گذاشته و استعدادها و فرهنگ خود را فراموش نکرده و ایمان و بتور..پشتکار.وحدت .مشارکت دو طرفه بین ملت و حکومت باشه هرگز اجازه دخالت بیگانگان به کشور داده نخواهد شد و همین باعث رشد  کشورشان میشود

علی چهارشنبه زمان : : نظرات ()

پرجمعیت ترین کشورهای جهان را به ترتیب از رتبه اول تا هفتم پرس وجو کنید و با بیان تعداد جمعیت آنها در کلاس بخوانید

1-چین

1,350,000,000

2-هند

1,260,000,000

3-آمریکا

330,000,000

4-اندونزی

250,000,000

5-برزیل

200,000,000

6-پاکستان

185,000,000

7-نیجریه

185000000

 

پرجمعیت ترین کشور های جهان

علی چهارشنبه زمان : : نظرات ()

 

استخوان‌ها دارای ظرفیت فوق‌العاده‌ای برای ترمیم خودشان هستند و با درمان مناسب، بیشتر شکستگی‌ها بدون هیچ عارضه‌ای بهبود خواهند یافت. اما برخی شکستگی ها مشکلاتی در ترمیم دارند.

 هنگامی که یک استخوان به کندی ترمیم می شود، به نام تاخیر در التیام خوانده می شود.

هنگامی که یک استخوان اصلا ترمیم نمی شود، به نام استخوان جوش نخورده خوانده می شود.

علی چهارشنبه زمان : : نظرات ()

امام نهم شيعيان حضرت جواد (ع ) در سال 195هجری در مدينه ولادت يافت . نام نامي اش محمد معروف به جواد و تقی است . القاب ديگری مانند : رضی و متقی نيز داشته ، ولی تقی از همه معروفتر مي باشد . مادر گرامي اش سبيکه يا خيزران است که اين دو نام در تاريخ زندگی آن حضرت ثبت است .

علی چهارشنبه زمان : : نظرات ()

عید نوروز در دوره صفویه

 در دوره صفویه ایرانیان اگرچه فقط یک چنین جشن (ملی) نوروز دارند، ولی آن را به‌طور باشکوهی برگزار می‌کنند فی‌المثل این جشن سه روز تمام طول می‌کشد و در بعضی مقامات مانند دربار تا هشت روز ادامه دارد چنانکه گفتیم از ورود آفتاب به برج حمل آغاز می‌‌یابد و این عید را نوروز سلطانی می‌نامند. در بیست و یکم مارس 47 دقیقه بعد از طلوع آفتاب، مطابق غره ذی‌الحجه (غرّه: اول هر ماه نو در برابر سلخ روز آخر هر ماه قمری) دوازدهمین‌ ماه سنه هجری قمری، توپخانه و ساخلوی سه بار شلیک کردند و بدین طریق حلول سال نو را اعلام داشتند معمولا همیشه در موقع ورود آفتاب به برج حمل، خواه شب باشد، خواه روز، سال جدید اعلام می‌شود.

... این عید را نوروز سلطانی می‌نامند، تا از سال جدید و واقعی تاریخ فعلی ایران که مبدأ آن هجرت حضرت محمد (ص) از مکه است مشخص باشد. آغاز سال تاریخ اسلامی که قمری می‌باشد، غرّه محرم است که اول سال هجری می‌باشد.

ایرانیان جشن نوروز را مطابق سال شمسی که معمولا تاریخ باستانی این بوم بوده است برگزار می‌کنند و بانی این عید را جمشید می‌دانند  که شاهنشاه ایران است و از همین سنت باستانی به ثبوت می‌رسد که مردم این کشور به اعیاد مربوط به تحویل آفتاب و اعتدال ربیعی بسیار اهمیت قائل بوده‌اند و آغاز بهار را سخت نیکو و مبارک می‌شمرده‌اند، جشن نوروز هشت روز تمام ادامه داشته است. در نخستین روز عید، شاهنشاه بارعام می‌داده...

روز دوم مخصوص شرفیابی علما و دانشمندان و مخصوصا اخترشناسان بوده است، سوم به‌مغان و موبدان اختصاص داشته، چهارم ویژه قضات بوده، پنجم مخصوص بزرگان و اعیان و اشراف کشور، ششم برای خویشاوندان و منسوبین شاهنشاه و دو روز آخر به زنان و کودکان سلطان اختصاص داشته است. این جشن تا هجوم اعراب به ایران باشکوه و جلال تمام ادامه داشته است.

... چنانکه گفته شد، با شلیک توپ و تفنگ، البته در نقاطی که این تسلیحات موجود باشد از قبیل پایتخت و دیگر شهرهای بزرگ و مهم، حلول سال نو برای مردم اعلام می‌شود. منجمین لباس فاخر در برکرده، یک یا دو ساعت پیش از اعتدال ربیعی برای تعیین تحویل آفتاب به برج حمل، به کاخ سلطنتی یا عمارت حکومت محل می‌روند و در پشت‌بام یا روی مهتابی با اسطرلاب خود مشغول کار می‌شوند و به محض اینکه علامت دادند برای اعلام حلول سال جدید شلیک می‌شود و صدای آلات موسیقی: طبل و شیپور، نای و نقاره در هوا طنین‌انداز می‌شود و بدین ترتیب ترانه و طرب و جشن و سرور تماشاچیان و بزرگان مملکت آغاز می‌شود در اصفهان در همه روزهای عید در مقابل کاخ شاهنشاه مراسم سرور با رقص و طرب، آتش‌بازی و صحنه‌های کمدی به‌مانند هفته بازار برگزار می‌گردد و هر فردی هشت روز عید را با شادی بی‌پایان به سر می‌برد.

ایرانیان برای نوروز نام‌های مختلفی دارند از جمله آن را عید لباس نو می‌خوانند چون هر کس هر اندازه‌ای نادار باشد در این جشن یک‌دست لباس نو به تن می‌کند و افراد متمکن در ایام عید، هر روزی ملبوس دیگری در برمی‌نمایند.

علی چهارشنبه زمان : : نظرات ()

مزایای استفاده از رایانه در ترسیم

با شروع تحولات عظيم در دهه هاي پاياني قرن بيستم و نفوذ بي وقفة رايانه ها بر زندگي بشري ، در استفاده از ابزار معماري ، دگرگوني ايجاد گرديد . اين بار ، طراحان حقيقتاً ابزار كارآمدي را وارد حوزة كار خود نمودند ؛ رايانه ها توانستند به سرعت و به راحتي از پس بسياري از معضلات قبلي برآيند ؛ سرعت و دقت عمل آنها بي مانند بود ؛ جامعيت آنها نيز براي انجام وظايف خواسته شده بي رقيب مي نمود ؛ آنها در بسياري ازمراحل طراحي از تهيه تا ساخت ابنيه ، مورد استفاده قرار گرفته اند . از جمله :

-  تهيه بانكهاي اطلاعاتي و پردازش اطلاعات ( براي تهيه مواد خام طرحهاي معماري )

-  براي تهيه نقشه هاي دو بعدي و نقشه هاي اجرايي دقيق طرحها

-  براي تهيه مدلها و ماكتهاي سه بعدي رايانه اي

-  براي تهية پرسپكتيوهاي سه بعدي -  راندوهاي رنگي و ...

-  براي تهية انيميشنها

-  براي انجام محاسبات متره و برآورد مقادير مصالح ساختماني و برآورد ريالي طرحها

-  براي انجام محاسبات و تحليل سازة طرحها و ...

-  براي مديريت و برنامه ريزي اجرايي طرحها

-  براي ارتباط و تبادل اطلاعات طرحها از طريق شبكه و اينترنت .

علی چهارشنبه زمان : : نظرات ()

زندگینامه امام علی بن موسی الرضا (علیه السلام)

 

مقدمه:

امام علی ‌بن موسی‌الرضا (علیه السلام) هشتمین امام شیعیان از سلاله پاک رسول خدا و هشتمین جانشین پیامبر مکرم اسلام می‌باشند.

ایشان در سن 35 سالگی عهده‌دار مسئولیت امامت و رهبری شیعیان گردیدند و حیات ایشان مقارن بود با خلافت خلفای عباسی که سختی‌ها و رنج بسیاری را بر امام رواداشتند و سر انجام مأمون عباسی ایشان را در سن 55 سالگی به شهادت رساند. در این نوشته به طور خلاصه، بعضی از ابعاد زندگانی آن حضرت را بررسی می‌نماییم.

 نام، لقب و کنیه امام:

نام مبارک ایشان علی و کنیه آن حضرت ابوالحسن و مشهورترین لقب ایشان "رضا" به معنای "خشنودی" می‌باشد. امام محمد تقی (علیه السلام) امام نهم و فرزند ایشان سبب نامیده شدن آن حضرت به این لقب را اینگونه نقل می‌فرمایند: "خداوند او را رضا لقب نهاد زیرا خداوند در آسمان و رسول خدا و ائمه اطهار در زمین از او خشنود بوده‌اند و ایشان را برای امامت پسندیده‌اند و همینطور (به خاطر خلق و خوی نیکوی امام) هم دوستان و نزدیکان و هم دشمنان از ایشان راضی و خشنود بود‌ند."

پدر و مادر امام:

پدر بزرگوار ایشان امام موسی کاظم (علیه السلام) پیشوای هفتم شیعیان بودند که در سال 183 ﻫ.ق. به دست هارون عباسی به شهادت رسیدند و مادر گرامیشان "نجمه" نام داشت.

علی چهارشنبه زمان : : نظرات ()

خلاصه زندگی نامه پیامبر اکرم  (ص ) برای روزنامه دیواری

ولادت

 حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم در سال عام الفیل (570 میلادی) در ماه ربیع الاول دیده به جهان گشود. مورخان و دانشمندان شیعی ولادت رسول گرامی اسلام را در صبح جمعه روز هفدهم ربیع الاول و اکثر علمای تسنن دوازدهم همان ماه می دانند.

بعثت پیامبر اکرم

 پیامبر اکرم هر سال مدتی را در غار حرا به اعتکاف می نشست. در این مدت که دور از مردم، تنها به عبادت خداوند می پرداخت کسی جز علی علیه السلام او را نمی دید. پس از پایان اعتکاف به مکه باز می گشت، گرد خانه خدا طواف می کرد و سپس به خانه می رفت. محمد در بامداد بیست و هفتم ماه رجب سیزده سال قبل از هجرت، در غار حراء با نزول جبرئیل (فرشته وحی) و تلاوت آیات ابتدای سوره علق از جانب خداوند به پیامبری مبعوث گردید. پیامبر پس از نزول وحی از حرا پاپین آمد و به سوی خانه خدیجه رهسپار شد. اولین بانویی که به محمد صلی الله علیه و آله ایمان آورد و رسالت او را تصدیق کرد همسرش خدیجه و اولین مرد، علی علیه السلام بود؛ چنانکه خودش در نهج البلاغه می گوید: «در آن زمان، اسلام درخانه ای نیامده بود مگر خانه ی رسول خدا و خدیجه، و من سوم ایشان بودم. نور وحی و رسالت را می دیدم و بوی نبوت را استشمام می کردم».

 دعوت سری به اسلام

 پیامبر اسلام سه سال تمام به دعوت سری پرداخت و عده ای مخفیانه به آیین اسلام گرویدند. برخی از این افراد عبارتند از: زید ابن حارثه، زبیر، عبدالرحمن ابن عوف، سعد ابن ابی وقاص، طلحه، ابوعبیده جراح، ابو مسلمه، ارقم بن ابی الارقم، خباب ابن ارت، ابوبکر.

دعوت همگانی

 در مرحله دوم از دعوت پیامبر، فرمان وحی رسید که: « فاصدع بما تؤمر و اعرض عن المشرکین * انا کفیناک المستهزئین؛ پس آنچه را بدان مأموری، آشکار کن و از مشرکان دوری جوی که ما شر مسخره کنندگان را از تو برطرف خواهیم کرد» (سوره حجر، آیه 94 - 95). در پی این فرمان پیامبر، رسالت خود و دعوت به اسلام را علنی نمود. مردم قریش او را مسخره کردند و مورد آزار و اذیت قرار دادند. به ویژه به این دلیل که وی به صراحت از بتان و آیین و روش های ضد انسانی آنان انتقاد می کرد. ابوطالب در این دوران علی رغم مخالفت ها و دشمنی های قریش ایستادگی کرد و از برادرزاده خود، محمد صلی الله علیه و آله، نگاهبانی نمود.

علی چهارشنبه زمان : : نظرات ()

فرهنگ بومی اسفراین

مردم اسفراین پیرو دین اسلام و مذهب شیعه جعفری هستند از آن جا که ترکیب جمعیتی آن یک دست نیست معمولا هر کدام از قومیت های ساکن در آن آداب و رسوم خاص خود را دارد. و این اداب و رسوم مخصوصا در روستائیان و عشایر بیشتر بروز دارد. و طیفی از آداب و رسوم را در بر می گیرد  که به مرور،  همه در جامعه  جدید  به یک شکل در آمده است. آداب خاص عزاداری ، عروسی ، جشن های مختلف نظیر عید نوروز

 نوروز: در شهر اسفراین رسم است وقتی لحظه تحویل نزدیک شد عده ای به مسجد می روند تا دعا بخوانند و از برکت آن دعا در تمام سال از خطرات مصون و غرق نعمت گردند گروهی نیز در خانه نزد زن و فرزند خود می مانند زیرا عقیده دارند که انسان اگر در موقع تحویل سال از خانه و خویشان خود دور باشند والا تمام یا قسمتی ازاعظم سال را به دوری از خانواده خود مبتلا خواهد شد. و همچنین در اسفراین مرسوم است که اگر کسی در موقع تحویل سال سنجد بخورد تا آخر سال هیچ گزنده ای به او آسیب نخواهد رساند. و اگر سیر بخورد رطوبت و سردیش نخواهد کرد و اگر سه یا چهار عدد مروارید غلطان(بی سوراخ) بخورد دیگر مریض نخواهد شد، سمنو هم چون نظر حضرت زهراست باید اندکی خورد تا از آسیب بیماریها محفوظ ماند، قدری آب هم باید نوشید و سپس در آینه نگاه کرد تا قلب و چشم، همیشه روشن باشد.

علی چهارشنبه زمان : : نظرات ()

سوال امتحان ریاضی ششم مدرسه شهید نازبردی گرکز آق قلا

سوال امتحان ریاضی ششم مدرسه شهید نازبردی گرکز آق قلا-دی ماه 93

نمونه سوال امتحانی ریاضی کلاس ششم

نمونه سوال نوبت اول امتحان ریاضی کلاس ششم

نمونه سوال نوبت دوم امتحان ریاضی کلاس ششم

 

 

دانلود سوال امتحان ریاضی ششم مدرسه شهید نازبردی گرکز آق قلا-دی ماه 93 در ادامه مطلب 

 

 

 

 

 

 

علی سه شنبه زمان : : نظرات ()

سوال امتحان ریاضی ششم

نمونه سوال امتحانی ریاضی کلاس ششم

نمونه سوال نوبت اول امتحان ریاضی کلاس ششم

نمونه سوال نوبت دوم امتحان ریاضی کلاس ششم

سوال امتحان ریاضی ششم -مهاباد دی ماه 93

 

دانلود نمونه سوال امتحان ریاضی ششم -مهاباد دی ماه 93 در ادامه مطلب

علی سه شنبه زمان : : نظرات ()

نمونه سوال امتحانی ادبیات کلاس ششم

نوع مطلب: نمونه سوال امتحانی ادبیات کلاس ششم 2

پایه: ششم

درباره ی:

نمونه سوال امتحانی ادبیات کلاس ششم

سوال امتحان امتحان نگارش ششم دبستان

نمونه سوال امتحانی نوبت اول ادبیات کلاس ششم

نمونه سوال امتحانی نوبت دوم ادبیات کلاس ششم

برای دانلود سوال امتحان املای فارسی ششم دبستان به ادامه مطلب مراجعه کنید

علی سه شنبه زمان : : نظرات ()

نمونه سوال امتحانی ادبیات کلاس ششم

نوع مطلب: نمونه سوال امتحانی ادبیات کلاس ششم

پایه: ششم

درباره ی:

نمونه سوال امتحانی ادبیات کلاس ششم

سوال امتحان املای فارسی ششم دبستان

نمونه سوال امتحانی نوبت اول ادبیات کلاس ششم

نمونه سوال امتحانی نوبت دوم ادبیات کلاس ششم

برای دانلود سوال امتحان املای فارسی ششم دبستان به ادامه مطلب مراجعه کنید

علی سه شنبه زمان : : نظرات ()

نمونه سوال هدیه های آسمان کلاس ششم

نوع مطلب: نمونه سوال امتحانی هدیه های آسمان 2

پایه: ششم

درباره ی:

نمونه سوال هدیه های آسمان کلاس ششم

نمونه سوال امتحانی نوبت اول هدیه های آسمان کلاس ششم

نمونه سوال امتحانی نوبت دوم هدیه های آسمان کلاس ششم

 

برای دانلود نمونه سوال با پاسخ هدیه های پایه ششم به ادامه مطلب مراجعه کنید

علی سه شنبه زمان : : نظرات ()

نمونه سوال هدیه های آسمان کلاس ششم

نوع مطلب: نمونه سوال امتحانی هدیه های آسمان

پایه: ششم

درباره ی:

نمونه سوال هدیه های آسمان کلاس ششم

نمونه سوال امتحانی نوبت اول هدیه های آسمان کلاس ششم

نمونه سوال امتحانی نوبت دوم هدیه های آسمان کلاس ششم

 

برای دانلود نمونه سوال با پاسخ هدیه های پایه ششم به ادامه مطلب مراجعه کنید

علی سه شنبه زمان : : نظرات ()

نمونه سوال درس بخوانیم و بنویسیم کلاس ششم.

نوع مطلب: نمونه سوال شماره3 

پایه: ششم

درباره ی:

نمونه سوال امتحانی درس بخوانیم و بنویسیم کلاس ششم

نمونه سوال امتحانی  بخوانیم و بنویسیم کلاس ششم نوبت اول

نمونه سوال امتحانی  بخوانیم و بنویسیم کلاس ششم نوبت دوم

نمونه سوال املا و بخوانیم و بنویسیم نوبت اول و نوبت دوم کلاس ششم

دانلود نمونه سوال امتحانی املا ششم دبستان

برای دانلود نمونه سوالات  امتحانی بخوانیم و بنویسیم پایه ششم دبستان به ادامه مطلب مراجعه کنید

علی سه شنبه زمان : : نظرات ()

نمونه سوال درس بخوانیم و بنویسیم کلاس ششم.

نوع مطلب: نمونه سوال شماره 2

پایه: ششم

درباره ی:

نمونه سوال امتحانی درس بخوانیم و بنویسیم کلاس ششم

نمونه سوال امتحانی  بخوانیم و بنویسیم کلاس ششم نوبت اول

نمونه سوال امتحانی  بخوانیم و بنویسیم کلاس ششم نوبت دوم

نمونه سوال املا و بخوانیم و بنویسیم نوبت اول و نوبت دوم کلاس ششم

دانلود نمونه سوال امتحانی املا ششم دبستان

برای دانلود نمونه سوالات  امتحانی بخوانیم و بنویسیم پایه ششم دبستان به ادامه مطلب مراجعه کنید

علی سه شنبه زمان : : نظرات ()

نمونه سوال درس بخوانیم و بنویسیم کلاس ششم.

نوع مطلب: نمونه سوال

پایه: ششم

درباره ی:

نمونه سوال امتحانی درس بخوانیم و بنویسیم کلاس ششم

نمونه سوال امتحانی  بخوانیم و بنویسیم کلاس ششم نوبت اول

نمونه سوال امتحانی  بخوانیم و بنویسیم کلاس ششم نوبت دوم

نمونه سوال املا و بخوانیم و بنویسیم نوبت اول و نوبت دوم کلاس ششم

دانلود نمونه سوال امتحانی املا ششم دبستان

برای دانلود نمونه سوالات  امتحانی بخوانیم و بنویسیم پایه ششم دبستان به ادامه مطلب مراجعه کنید

علی سه شنبه زمان : : نظرات ()

دانلود رایگان کتاب انتقال حرارت اینکروپرا با فرمت pdf و حجم کم

 کتاب انتقال حرارت اينکروپرا

 کتاب انتقال حرارت Incropera

دانلود ویرایش هفتم مبانی انتقال حرارت اینکروپرا

دانلود کتاب انتقال حرارت اينکروپرا

برای دانلود رایگان کتاب انتقال حرارت اینکروپرا به ادامه مطلب مراجعه کنید

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

برنامه سالانه بر اساس طرح تدبیر ابتدایی

دانلود  رایگان برنامه سالانه دوره ابتدايي بر اساس طرح تدبير 95-94 فرمت PDF

برنامه سالانه دوره ابتدايي بر اساس طرح تدبير 96-95

مراحل برنامه ریزی سالانه آموزشگاه:

 

1   - تعیین اهداف                                          2  - تعیین نیازها             

3- تدوین فرصت ها ،نقاط قوت و ضعف                 4  - تدوین روش ها و وسایل     

5  - تدوین برنامه عملیاتی                                6  - ارزشیابی تکوینی،پایانی ،باز خورد

 

اهــداف:

1  -  بررسی راههای افزایش شادی و نشاط برای دانش آموزان و کارکنان

2  -  تشکیل جلسات تبادل اطلاعات وتجارب آموزشی وپرورشی همکاران

3  - تقویت باورهای دینی و اعتقادات مذهبی               4-  تربیت همیشه مقدم بر تعلیم

5  -  نظارت و ارزیابی فعالیت ها                                     6 - تاکید بر یاد گیری به جای یاددهی

7 - کنترل میزان پیشرفت تحصیلی باارزشیابی مستمر و ترسیم نمودار هر دوماه یکبار

 

تعیین نیــازها:

1تأمین امنیت و شادی برای عوامل اجرایی و دانش آموزان

2تبدیل آموزش نظری به عملی                                3نهادینگی ارزشها و باورها

4تأکید زیاد دانش به جای نگرش                               5نیاز به وجود ارزشیابی مستمر

6بررسی نمرات -تهیه میانگین – درصد –نمودار – بررسی و تجزیه و تحلیل

7تعیین ودرک وضعیت موجود برای رسیدن به نقطه ی مطلوب

 

تدوین فرصت ها ، نقاط قوت و ضعف:

1 فرصت ها ویامشکلات احتمالی شناسائی شود.

2 نقاط قوت بر ملا و توسعه یابد

3 نقاط ضعف شناسایی و برطرف شود

 

4 پیشگیری از هرگونه اختلاف وتفرقه که به تعلیم وتربیت لطمه بزند

 

برنامه سالانه بر اساس طرح تدبیر ابتدایی

 

پسوورد:

www.g36.ir

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

گروهی را نام ببرید که ارزش هایی مغایر با ارزش های جامعه دارد.سپس ، دست کم سه پیامد عضویت در چنین گروهی را مشخص کنید.

 

گروه قاچاقچی : 1- منافع جامعه را به خطر می اندازد. 2-آزار و اذیت مردم 3-نا بسامانی

نخستین روزی را که وارد دبیرستان شدید در نظر آورید و حداکثر در سه سطر توضیح دهید که چگونه وچرا با دیگران رابطه برقرار کردید :

 

نخستین روز مدرسه بعد از وارد شدن به مدرسه چند نفر از دوستانم را که سا ل گذشته با آنها هم کلاسی بودم

دیدم و به طرف آنها رفتم وبا آنها احوال پرسی کرد م وامید واربودیم که امسال هم با هم همکلاسی باشیم

 اما متاءسفانه آنطور نشد در کلاسی که با یکی از دانش آموزان که کنار من نشسته بود

 در باره مدرسه جدید صحبت کردیم وبه این صورت با یک دیگر آشنا شدیم .

من به دلیل اینکه در درسها به من کمک کند

ومشکلاتم را به عنوان یک دوست با او درمیان بگذارم با هم رابطه برقرار کردیم .

تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سال 95

 

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری 95 وزارت علوم اعلام شد. بر خلاف سال های قبل که کنکور کارشناسی ارشد دولتی (وزارت علوم) همیشه در بهمن ماه هر سال برگزار می شد زمان برکزاری این آزمون به شانزدهم 16 و هفدهم 17 اردیبهشت  منتقل شد.

 

لازم بذکر است زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد از شانزدهم تا بیست و دوم آذرماه امسال انجام خواهد شد.

-------------

کلمات کلیدی:

زمان ثبت نام کنکور سراسری کارشناسی ارشد 95

زمان برگزاری کنکور کارشناسی 95

کنکور کارشناسی ارشد سال 95 کی برگزار میشه؟

 

 

علی پنجشنبه زمان : : نظرات ()

جواب همه سوالات و فعالیت های کتاب زیست شناسی اول دبیرستان در ادامه مطالب

جواب فعالیت های زیست اول دبیرستان

جواب سوالات کتاب زیست شناسی اول دبیرستان

پاسخ پرسش ها وفعالیت های کتاب علوم زیستی وبهداشت

 

پاسخ فعالیتها و پرسش های کتاب علوم زیستی و بهداشت

 

برای مشاهده ی فعالیت ها و پاسخ آن ها به ادامه مطلب مراجعه کنید

علی چهارشنبه زمان : : نظرات ()

اطلس  مجموعه‌ای از نقشه است

معمولاً نقشه‌هایی از کره زمین، اما اطلس‌هایی از سیاره‌های دیگر در منظومه شمسی نیز وجود دارند. اطلس‌ها به طور سنتی به صورت کتابی بودند، ولی امروزه اطلس‌های فراوانی به شکل چندرسانه‌ای در دسترس هستند. همچنین در بعضی از اطلس‌ها میتوان فهرست تمام کشورها و تمام اطلاعات مربوط به آن را مانند جمعیت، پرچم، واحد پول و... را یافت.

اطلس کتاب با نقشه ها پر شده است. بسیاری از بار اطلس موضوع های مختلف و همه نقشه ها داشته دنبال موضوع مانند اطلس جاده یک دسته از نقشه های با جاده های متفاوت در آن است.

 

علی سه شنبه زمان : : نظرات ()

چه کسی اکسیژن خالص را کشف کرد

کاشف اکسیژن چه کسی بود؟

چه کسی اکسیژن خالص را کشف کرد؟

 

اگر چه اکسیژن، پیرامون ما را فرا گرفته است اما تا 200 سال پیش هنوز هیچ کس آن را به درستی نمی شناخت. اکسیژن اولین بار در سال 1773 میلادی توسط دانشمندی سوئدی به نام " ویلهام شیله" کشف شد. او اکسیژن را "هوای آتشین" نامید زیرا مواد به خوبی  در آن می سوختند.

 در همان زمان در انگلستان، جوزف پریستلی بدون آگاهی از کشف شیله، اکسیژن را کشف کرد. او در سال 1775 میلادی گزارش کشف خود را در نشست عمومی فرهنگستان علوم سلطنتی انگلستان ارائه داد. به همین دلیل است که کشف اکسیژن را به پریستلی نسبت می دهند

 

 

 

علی سه شنبه زمان : : نظرات ()

ماجرای پاره کردن بخیه کودک 4 ساله در بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر بخاطر بضاعت مالی

ماجرای پاره کردن بخیه کودک 4 ساله

 

تخلف و رفتار غیر انسانی در هر صنفی وجود دارد، همان گونه که درصد کمی از کادر درمان نیز از این قاعده مستثنا نیستند. تازه ترین خبرها حاکی است پزشک و پرستار بیمارستانی در خمینی شهر به علت ممانعت از درمان کودکی چهار ساله و رفتاری غیر انسانی ،تا صدور حکم قطعی از اشتغال در مراکز درمانی ممنوع شدند. 

 

خبر این است؛کادر درمان بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر از توابع استان اصفهان ، به دلیل عدم بضاعت مالی بخیه چانه کودک چهار ساله را دوختند و شکافتند و او را با چانه شکافته شده و خونین روانه خانه کردند . 

بر اساس گزارشی که از شبکه اصفهان پخش شد، پرونده پزشک، پرستار، سوپروایزر و مسئول شیفت اورژانس بیمارستان به مراجع قضایی ارسال شده است.

 

همچنین بر اساس این گزارش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بابت این رخداد تلخ از مردم عذر خواهی کرده و مداوای چانه «صدرا » کودک چهار ساله را تحت نظارت جراحان پلاستیک آغازنموده است. 

این گزارش می افزاید: مادر صدرا پرستار سالمندان و پدرش راننده تاکسی است. 

 

برخورد شدید با متخلفان 

خبرگزاری صدا وسیما هم گزارش داد، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر را تایید کرده و گفته است: دختری چهارساله هفته گذشته به دلیل پارگی ناحیه چانه به اورژانس بیمارستان اشرفی اصفهانی در خمینی شهر مراجعه و کادر حاضر به صورت سرپایی چانه مصدوم را بخیه می کنند.

 

دکتر حمید رضا طلوعی افزود: مادر بیمار توانایی پرداخت هزینه ۱۵۰ هزار تومانی درمان را برای ترخیص نداشت که با دستور مسوول کادر پزشکی، پرستار بخیه ها ی دختر چهار ساله را کشیده و بیمار با خونریزی و پار گی چانه از بیمارستان خارج می شود. 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: در این حادثه تاسف بار ، منشور حقوقی بیمار از سوی تیم پزشکی رعایت نشده است. 

وی با بیان اینکه پس از این اتفاق تدابیر لازم برای ترمیم مجدد چانه بیمار در نظر گرفته شد، افزود : پزشک و پرستار مربوطه تا صدور حکم قطعی از اشتغال در مراکز درمانی ممنوع شدند

 

 

 ماجرای پاره کردن بخیه کودک 4 ساله در بیمارستان X ماجرای پاره کردن بخیه کودک 4 ساله در بیمارستان خمینی شهر X پاره کردن بخیه کودک چهار ساله در بیمارستان اشرفی اسفهانی خمینی شهر X پاره کردن بخیه های کودک 4 ساله X پاره کردن بخیه ی کودک 4 ساله واقعیت دارد X دوختن و سپس پاره کردن بخیه های کودک 4 ساله بخاطر فقر

 

 

 

 

علی دوشنبه زمان : : نظرات ()

متن ها را بخوانید و  شیوه ی برگزاری مراسم جشن و شادی در عصر صفوی را با روزگار کنونی مقایسه کنید

 (پاسخ فعالیت های مطالعات اجتماعی پایه نهم)

پاسخ در ادامه مطلب

علائم راهنمایی و رانندگی به زبان فارسی و عربی

جواب فعالیت صفحه 28 کتاب عربی کلاس نهم

 

 

علائم راهنمایی و رانندگی به زبان عربی

علائم راهنمایی و رانندگی به زبان فارسی

فایل سه صفحه ای علائم راهنمایی و رانندگی به دو زبان عربی و فارسی

فرمت:Zip

پسوورد:

www.g36.ir

حجم: 20 مگابایت نیشخند

 

این فایل در سایت های دیگه به فروش میرسه که ما اونو رایگان برای شما قرار میدیم

 

دانلود در ادامه مطلب

نویسنده التفهیم کیست؟

التفهیم کتابی به زبان فارسی است که ابوریحان بیرونی در آغاز سده پنجم نوشته و هفتاد سال پس از مرگش، محمدبن جورابی آماده و پاکنویس کرده‌است.

این اثر تنها کتاب فارسی موجود از ابوریحان بیرونی است و متن عربی آن نیز موجود است.

معرفی رشته روانشناسی بالینی

روان‌شناسی بالینی شاخه‌ای از روان‌شناسی است که به درک، پیش‌بینی و درمان نابهنجاری، ناتوانی و آشفتگی‌های شناختی، هیجانی، زیست‌شناختی، روان‌شناختی، اجتماعی و رفتاری کمک می‌کند و در گستره وسیعی از جمعیت‌های در جستجوی درمان کاربرد دارد.

 

 نقش‌های شش‌گانه رشته روان‌شناسی بالینی عبارت است از:

 

ارزیابی و تشخیص، مداخله و درمان، مشاوره، آموزش و نظارت بر کار روان‌درمانگرها، پژوهش و مدیریت. غالب کارهای روانشناس بالینی در راستای درمان و تشخیص، آموزش و پژوهش است. بیشترین شمار روان‌ شناسان در رشته روان‌ شناسی بالینی کار می‌کنند، یعنی رشته‌ای که سر و کارش با کاربرد اصول روان شناختی در امر تشخیص و درمان مشکلات عاطفی و رفتاری است. مثلاً بیماری روانی، بزهکاری نوجوانان، رفتار جرم‌آفرین، اعتیاد دارویی، عقب‌ماندگی ذهنی، کشمکش‌های زناشویی و خانوادگی، و سایر مشکلات خفیف سازگاری.

 

 

 

دانلود پاورپوينت فصل 1 تا 5 ریاضی کلاس هفتم

دانلود پاورپوينت درس رياضي فصل 1 تا 5 پايه هفتم

 

 

 

دانلود پاورپوينت درس رياضي فصل 1 پايه هفتم

دانلود پاورپوينت درس رياضي فصل 2 پايه هفتم

دانلود پاورپوينت درس رياضي فصل 3 پايه هفتم

دانلود پاورپوينت درس رياضي فصل 4 پايه هفتم

دانلود پاورپوينت درس رياضي فصل 5 پايه هفتم

 

برای دانلود مجموعه پاور پوینت های درس ریاضی کلاس هفتم به ادامه مطلب مراجعه کنید

علی چهارشنبه زمان : : نظرات ()

پاسخ فعالیت درس سوم عربی کلاس نهم

پاسخ فعالیت درس سوم عربی کلاس نهم

پاسخ تحقیق درس سوم عربی کلاس نهم

سوال:

یک متن کوتاه عربی قرآن، حدیث، داستان، لطیفه و ...  پیدا کنید که فعل امر داشته باشد؟

برای شما تعدای متن کوتاه عربی که فعل امر دارند آماده کرده ایم برای دانلود به ادامه مطلب راجعه کنید

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

چرا از پیامبر اکرم ابتدا با لقب عبد و بعد با لقب رسول الله یاد می شود ؟

تحقیق درباره چرا از پیامبر اکرم ابتدا با لقب عبد و بعد با لقب رسول الله یاد می شود ؟

چرا از حضرت محمد ابتدا با لقب عبد و بعد با لقب رسول الله یاد می شود ؟

چرا از پیامبر اکرم ابتدا با لقب عبد و بعد با لقب رسول الله یاد می شود ؟

-----------------------------------------

از القاب و عناوینی که در قرآن به پیامبر نسبت داده شده است عبد بودن است. 

(سبحان الذی اسری بعبده لیلاً من المسجد الحرام الی المسجد الاقصی الذی بارکنا حوله) 

عبد به چه مفهوم است؟ در زمان حیات پیامبر (ص) عبد به چه کسانی اطلاق می‌شد؟ 

چرا خداوند پیامبر را با واژه عبد خطاب می‌کند؟ اگر به ما عبد به همان مفهوم رایج در زمان نبی‌اکرم (ص) بگویند غرور ما جریحه‌دار نمی‌شود؟ این موضوع قابل تعمق و بررسی است. مرحوم علامه طباطبایی در کتاب سنن‌النبی روایت معتبری را در حالات و اخلاق پیامبر نقل می‌کند که برخورد ایشان با مردم عبد گونه بوده است. آیا شأنیت و کفویت برای پیامبر مطرح نبوده است؟ می‌بینم مادر پنج یا شش امام معصوم (ع) شیعیان کنیز بوده‌اند. ]آیا کنیز در آن زمان به مفهوم کلفت بوده یا خیر؟ معلوم نیست زیرا کلفت مالک نفسش است ولی کنیز اینگونه نیست[. معاذ الله آیا شأنیت و کفویت برای امامان مطرح نبوده است؟ 

آیا این اخلاق در حیطه فعالیت ما حل شده است؟ 

اگر بتوانیم از بندهای شیطان درونی رهایی یابیم و در فضای باز و آزاد قرار گیریم شاید ما هم چنین خصوصیتی پیدا کنیم. 

بقیه در ادامه مطلب

 

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

ترجمه همه درس های عربی کلاس نهم

ترجمه همه درس های عربی نهم

کامل ترین مجموعی ترجمه و معنی همه دروس عربی کلاس نهم

شامل:

ترجمه و معنی درس 1 عربی کلاس نهم

ترجمه و معنی درس 2 عربی کلاس نهم

ترجمه و معنی درس 3 عربی کلاس نهم

ترجمه و معنی درس 4 عربی کلاس نهم

ترجمه و معنی درس 5 عربی کلاس نهم

ترجمه و معنی درس 6 عربی کلاس نهم

ترجمه و معنی درس 7 عربی کلاس نهم

ترجمه و معنی درس 8 عربی کلاس نهم

ترجمه و معنی درس 9 عربی کلاس نهم

ترجمه و معنی درس 10 عربی کلاس نهم

 

دانلود در ادامه مطلب

علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

ترجمه و پاسخ تمرینات درس 2 عربی کلاس نهم

ترجمه و پاسخ تمرینات درس 2 عربی کلاس نهم

این مجموعه شامل جواب و حل تمرینات درس 2 عربی کلاس نهم و ترجمه درس دو میباشد

برای دانلود مجموعه ترجمه و پاسخ تمرینات عربی کلاس نهم به ادامه مطلب مراجعه کنید


علی یکشنبه زمان : : نظرات ()

جواب فعالیت های درس 3 آمادگی دفاعی کلاس نهم

جواب فعالیت های کتاب آمادگی دفاعی کلاس نهم (درس سوم) در ادامه مطلب

 

جواب فعالیت های درس  آمادگی دفاعی کلاس نهم 

جواب فعالیت های آمادگی دفاعی کلاس نهم

 

برای اولین بار در میان سایت های آموزشی برای شما جواب فعالیت های دفاعی پایه نهم را آماده نموده ایم قسمت هایی از این جزوه آماده شده و در حال تکمیل سایر درس ها هستیم

جزوه ی کامل فعالیت های دفاعی کلاس نهم در حال تکمیل شدن است و بزودی در سایت قرار میگیرد: این جزوه شامل جواب فعالیت های درس 1-درس 2-درس 3-درس 4-درس 5-درس 6-درس 7-درس 8-درس 9-درس 10 میباشد - آماده شد و در سایت درس کده قرار گرفت

(درس یک-دو-سه-چهار-پنج-شش-هفت-هشت-نه-ده) 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

جواب همه فعالیت های دفاعی نهم <<<< کلیک کنید

 

عینک

---------------------------------------------------------------------------------------------

تاثیر افزایش کربن دی اکسید روی دمای کره زمین زمین

تاثیر افزایش کربن دی اکسید روی دمای زمین

 

پاور پوینت تاثیرات افزایش کربن دی اکسید بر روی دمای کره زمین

دانلود powerpoint تاثیر افزایش کربن دی اکسید روی دمای کره زمین

(جمع آوری اطلاعات صفحه 24) رشته تجربی

کربن دی اکسید  چیست؟

 

کربن دی اکسید ، دی‌اکسید کربن یا گازکربنیک با (فرمول شیمیایی CO۲)، از ترکیب کربُن با اکسیژن به دست می‌آید. گاز کربنیک بر اثر احتراق ذغال و مواد آلی در مجاورت اکسیژن، تخمیر مایعات، تنفس حیوانات و گیاهان و غیره به دست می‌آید.(به طور بسيار ساده تر ميتوان گفت زماني كه اكسيژن ميسوزد-يا به عبارت ديگر سوختن كامل صورت ميگيرد-گاز دي اكسيد كربن توليد ميشود)

 

تاثیرات کربن دی اکسید روی دمای کره زمین چیست؟

  چگونگی تأثیر افزایش دی اکسید کربن روی دمای کره زمین

بالا آمدن سطح آب‌ها 

افزایش دمای زمین

ادامه گرم شدن هوا، در طی چند قرن، مقادیر زیادی از یخ‌های موجود در سطح زمین را ذوب می‌کند. در نتیجه سطح آب‌ها در کل زمین بالاتر می‌آید. بسیاری از مناطق ساحلی ممکن است دچار سیل‌زدگی، فرسایش، از بین رفتن زمین‌های خشک و ورود آب دریاها به آب‌های شیرین شوند. بالا آمدن آب دریاها ممکن است منجر به غرق شدن شهرها، جزایر کوچک و دیگر مناطق زیستی شود.  به حتم در محل‌های طبیعی مسکونی حیوانات و گیاهان تغییرات شدیدی روی می‌دهد. بسیاری از گونه‌های زیستی مشکلات زیادی برای ادامه حیات در شرایط جدید خواهند داشت. برای مثال بسیاری از گیاهان گل‌دار بدون طی کردن زمستانی سرد شکوفه نخواهند کرد.

 

تهدید سلامت انسان‌ها 

 

بیماری‌های گرمسیری نظیر مالاریا و تب دنگی به مناطق زیادی شیوع پیدا می‌کند. ادامه یافتن گرما و شدت یافتن آن می‌تواند عامل مرگ و میرهای زیاد و بیماری‌های گوناگون شود. سیل و قحطی، گرسنگی و سوء تغذیه را افزایش خواهد داد. در نتیجه کارشناسان هواشناسی به دنبال افزایش بی‌رویه دما، راه‌حل‌های مختلفی برای جلوگیری از افزایش دما ارائه داده‌اند که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از: محدود کردن گاز کربن دی‌اکسید و تصفیه هوا

 تاثیر افزایش کربن دی اکسید روی دمای زمین

 

دانلود پاور پوینت تاثیرات افزایش کربن دی اکسید بر روی دمای کره زمین

 

 افزایش دی اکسید کربن بر روی کره ی زمین و دمای آن چه تاثیری میگزارد؟

 

 چگونگی تأثیر افزایش دی اکسید کربن روی دمای کره زمین

-------------------------------

 

 

 

 

 تاثیر افزایش کربن دی اکسید روی دمای زمین

دانلود پاور پوینت تاثیرات افزایش کربن دی اکسید بر روی دمای کره زمین

 افزایش دی اکسید کربن بر روی کره ی زمین و دمای آن چه تاثیری میگزارد؟

 چگونگی تأثیر افزایش دی اکسید کربن روی دمای کره زمین

علی پنجشنبه زمان : : نظرات ()
تبلیغات
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات
  نظرسنجی
  نظرت درباره سایت؟


  آمار سایت
 • کل مطالب : 549
 • کل نظرات : 617
 • تعداد اعضا : 1417
 • کدهای اختصاصی

  G 3 6

  به سایت آموزشی G36.ir خوش آمدید