انشا درمورد عشق

✅ در این مطلب از سایت با انشا درمورد عشق با شما کاربران عزیز همراه هستیم

 

📗 انشا درمورد عشق به صورت کامل و آپدیت شده با کتاب درسی جدید

 

📗 تاریخ انتشار انشا درمورد عشق / 2022-07-31 15:52:07

 

محتوای نوشته :

 

 محور اصلي تعريف عشق ذهني يا پديده شناختي است نه عيني يا رفتاري. عشق اساسا عبارت است از اشتياق و محبت توام با لذت، شادي، رضايت، احساس غرور و حتي وجد و شعف از برخوردار بودن از اين احساس در صورتي كه همه چيز به خوبي پيش برود.

در اين حالت گرايش و تمايلي به نزديك تر شدن به شخص مورد علاقه وجود دارد، به داشتن ارتباط صميمانه تر با او، محبوب و مشتاق او بودن. در يك رابطه عشقي سالم، گرايش بسيار كمي براي سلطه گري و تاثيرگذاري وجود دارد.

عشق شكل عالي مرتبط بودن به ديگران و به خويش است و به معناي مسئوليت، توجه، احترام، معرفت، تمايل به رشد و پيشرفت شخص ديگر مي باشد و بيان صميميت بين دو انسان و حفظ همبستگي بين آنهاست.

عشق در درجه اول شبيه نوعي پيمان شراكت است تا يك سرخوشي و نشاط خود انگيخته. اگر تصور بر اين باشد كه عشق به تنهايي مي تواند مسائل ما را حل كند و باعث راحتي و خشنودي بي حد ما شود يا باعث شود كه با خويشتن،

با تنهايي خود، با دردها و مرارت ها مواجه نشويم و دلبستگي بيش از اندازه به جنبه هاي بهشتي عشق داشته باشيم، ممكن است به نتايج نا اميد كننده اي منتهي شود.

همچنین بخوانید: انشا درمورد تصمیم گیری

عشق بیشتر عبارت زيبايي است و اين فكر كه تنها با تكيه بر جنبه عاشقانه يك رابطه و با بالارفتن از نردبان عشق مي توان همه مسائل و مشكلات را پشت سر گذاشت، فكري واهي است.

عشق انواع مختلف دارد: عشق الهي، عشق كامل، عشق ناكامل، عشق رمانتيك، عشق شهواني و … در نتيجه در همه انواع عشق ففط مسائل جنسي يا شهواني مد نظر نيست.

عشق مبهم ترين هيجان بشري است كه به رغم تلاش دانشمندان، شاعران و ترانه سرايان براي توصيف اين حالت معماگونه تا كنون تعريف مسخصي از آن ارائه نشده است. اما اعتقاد به عشق رمانتيك هنوز تداوم دارد و همه ما به نوبه خود در جستجوي همسري هستيم كه به بهترين وجه، آرمان هاي ما را در زندگي متجلي كند.

ويژگي های عشق رمانتیک عبارتند از حالت هيجاني ديوانه دار، برانگيختگي فيزيولوژيك، سرگشتي و گمگشتگي، شيفنگي شديد و ميل مفرط. عشق رمانتيك در همان نگاه اول شكل مي گيرد؛ عشاق در اين روند عيوب و ضعف هاي يكديگر را ناديده مي گيرند و تنها عشق را حلال همه مشكلات مي دانند.

عشق هاي رمانتيك معمولا ناگهاني و بسيار مهيج شروع مي شوند و ممكن است به ازدواج هم منجر شوند، اما زوج بر كل فرآيند ازدواج كنترل محدودي دارند. معمولا طول عمر عشق هاي رمانتيك كوتاه است.

 

📗 از این که با انشا درمورد عشق با ما همراه بودید از شما سپاسگذاریم امیدواریم مطلب مورد نظر برای شما مفید قرار گرفته باشد