انشا درمورد نارنگی

✅ در این مطلب از سایت با انشا درمورد نارنگی با شما کاربران عزیز همراه هستیم

 

🌟 انشا درمورد نارنگی به صورت کامل و آپدیت شده با کتاب درسی جدید

 

🌟 تاریخ انتشار انشا درمورد نارنگی / 2022-07-31 15:52:21

 

محتوای نوشته :

 

خواص نارنگی

نارنگي منبعي سرشار از ويتامين C، فولات و بتاكاروتن است. مزه نارنگي از پرتقال قوي‌تر است، ترشي آن كمتر و شيرين تر است.نارنگي منبع خوبي از ويتامين و سرشار از ويتامين C است كه آنتي اكسيدان هاي مورد نياز بدن را تامين‌ و از التهاب در بدن جلوگيري مي كند.

نارنگي به جلوگيري از تشكيل راديكال هاي آزاد كه واكنش هاي اكسيدي غير ضروري مضر براي بدن را امكان پذير مي كند، كمك مي كند. نارنگي به ميزان زيادي در درمان هاي پزشكي به كار رفته است زيرا با بيماري هاي پوستي و آرتريت مبارزه مي‌كند.

به درمان بريدگي ها و زخم هاي جزيي و جذب آسان آهن از غذا نيز كمك مي‌كند.فيبر رژيمي موجود در اين ميوه، گوارش را بهبود مي بخشد كه براي عملكرد همه قسمت هاي بدن خوب است.

مي توان با مصرف درست نارنگي و ديگر گونه هاي پرتقال، از تعدادي از بيماري هاي مزمن مانند سرطان و بيماري هاي قلبي جلوگيري‌كرد.
نارنگي حاوي فيبرهايي مانند پكتين و همي سلولز است كه جذب كلسترول را در روده محدود مي كند و خطر چاقي را كاهش مي دهد.
عامل پاك كننده خون و به تصفيه كننده نيز معروف است. روغن معطر نارنگي، يك تصفيه كننده موثر است. اين روغن، از طريق دفع اسيد اوريك زياد، نمك اضافي، آلاينده ها و آب از دستگاه ادراري، بدن شما را پاكسازي‌ مي كند.روغن معطر نارنگي، داراي خواص آرام بخش است.

اين ويژگي، التهاب را سركوب‌ و بيش فعالي را در سيستم هاي گردش خون، گوارش، عصبي و دفع ادرار كاهش‌ مي دهد.

همچنین بخوانید: انشا درمورد میوه های پاییزی

روغن معطر نارنگي به كاهش التهاب، تب، اضطراب، استرس و حتي افسردگي كمك ‌مي كند.اسپاسم ها مي تواند ملايم تا شديد باشد و ممكن است عوارض و تاثيرهاي منفي زيادي بر بدنتان داشته ‌باشد.

اسپاسم مي تواند بر دستگاه هاي تنفسي، گوارشي و سيستم عصبي تاثير بگذارد و موجب مشكلاتي در تنفس و ايجاد گرفتگي و آسم شود. اسپاسم مي تواند اسهال، وبا و حتي اختلالات سيستم عصبي ايجاد كند. روغن معطر نارنگي، يك عامل ضد اسپاسم موثر است و به تسكين اسپاسم كمك مي‌كند.
نارنگي، منبع خوبي از ويتامين A است. اين ويتامين براي درمان زخم ها و بازسازي بافت ها مفيد است. اگر مي خواهيد علايم پيري پوست مانند خطوط، چين و چروك و بي طراوتي پوست را مهاركنيد، ويتامين A به ‌دليل داشتن خواص ضد پيري، مي تواند كمكي عالي باشد.

ويتامين C موجود در نارنگي يك آنتي اكسيدان شگفت انگيز است كه به كند شدن فرآيند پيري كمك ‌مي كند. به علاوه، آنتي‌اكسيدان در برابر راديكال هاي آزاد، از پوست محافظت و از احتمال برخي از سرطان ها جلوگيري مي‌كند.

شما میتوانید انشاهای خود را به آدرس ایمیل g36.ir@gmail.com ارسال کنید تا با نام شما در سایت سایت درسی قرار بگیرد.

 

🌟 از این که با انشا درمورد نارنگی با ما همراه بودید از شما سپاسگذاریم امیدواریم مطلب مورد نظر برای شما مفید قرار گرفته باشد

نظرات در حال حاظر غیر فعال است