انشا پاییز صفحه 20 کتاب نگارش هفتم

✅ در این مطلب از سایت با انشا پاییز صفحه 20 کتاب نگارش هفتم با شما کاربران عزیز همراه هستیم

 

🌟 انشا پاییز صفحه 20 کتاب نگارش هفتم با رعایت نکات نگارشی به صورت کامل و آپدیت شده با کتاب درسی جدید

 

🌟 تاریخ انتشار انشا پاییز صفحه 20 کتاب نگارش هفتم / 2022-08-05 03:35:27

 

✅ محتوای نوشته :

 

یع یندع خداع:)

معلمم فهمیدصفرگرفتم😐😂ولی خوخوب بید✋

ناشناس

پاییز برگ های زیادی را میریزاندمخصوصا برگ های مارا که باید درموردش انشا بنویسیم.

نویسنده

فصل سوم پاییز است فصلی که برگ درختان زرد میشود و در حال ریختن است . پاییز دارای میوه .

Neda❤

روز اول مهر است☺دوباره پاییز آمد پاییز باهمه فصل ها متفاوت است چون باعث میشود به خدا نزدیکترشویم بخاطر نعمت های زیبایی که به ماداده است…………😻🙋

انشا صفحه ۲۰ کتاب نگارش پایه کلاس هفتم درباره درمورد پاییز شکل گیری نقشه ذهنی سفر نوشتن از سایت سایت درسی دریافت کنید.

پاییز صفحه 20 کتاب نگارش هفتم

با سلام خدمت شما دوستان عزیز که برای جستجوی اینجا درباره انشا پاییز وارد سایت ما شده اید سایت سایت درسی همه انشا های همه پایه ها را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد شما کافی است در گوگل پس از جستجوی اسم انشا و صفحه انشا در آخر جستجو اس سایت درسی  را بنویسید و جستجو کنید وب سایت ما اولین سایتی خواهد بود که انشا را برای شما نمایش خواهد داد.

انشا پاییز مقدمه بدنه نتیجه

مقدمه : طبیعت کشورما شامل چهار فصل زیبا و رنگارنگ است که یکی از این فصل ها پاییز است.

بدنه : اولین چیزی که با شنیدن نام پاییز در ذهن بچه مدرسه ای ها نقش می بندد رفتن به مدرسه است. صدای ساعت های زنگ دار که 6 صبح شنیده میشود، بیانگر آغازی برای آموختن علم و دانش است. در پاییز رفتن به پارک ها، قدم زدن در طول خیابان ها و صدای خش خش برگ ها در زیر چرخ ماشین ها و اقدام سایرین لذت بخش است و در اصل پاییز را به برگ ریزانش می شناسند.
عطری که هنگام پوست کردن نارنگی به مشام میرسد، ترشی سیب گلاب، لقمه های نان و پنیر و گردو که در زنگ های تفریح در دست کودکان دیده میشود و همه و همه یاد پاییز را در دل ها زنده میکند.
نم نم باران و وزش باد های پاییزی و گاه گاه برفی که آذر ماه را سفید پوش میکند، به طبیعت چهره ای زیباتر میدهد.

نتیجه گیری : هر فصلی رنگ و بوی خود را دارد. یکی سرد است و یکی گرم، یکی مه آلود است و یکی آفتابی! باید به خاطر داشته باشیم که از زیبایی های هر فصل درس خدا شناسی بیاموزیم.

انشا درباره پاییز هفتم

پاییز فصلی است که در آن می توانیم همه جای جهان را نارنجی ببینیم فصلی است که همه درختان لباس خود را بر روی زمین می اندازند تا فرشی برای قدم گاه مردم باشد.پاییز فصل بسیار زیبایی است که در آن می توانید رنگ آمیزی خداوند را درون طبیعت مشاهده کنید به هر فصل نیست پاییز فصلی است که لباس چرک و قدیمی را بیرون می اندازند و منتظره لباس سفید و عروس مانند زمستان می شود. پاییز هزار رنگ دارد هزاران رنگی که بر روی برگ های درختان و بر روی آسمان آبی نقش بسته است بارش‌های باران پاییزی که مانند قطره های بلورین بر روی زمین سفت و سخت می ریزند و آن را نرم و لطیف می سازند. پاییز فصلی است که می توان در آن به راحتی در خیابانها قدم زد و به هیچ چیز دیگر فکر نکرد چرا که خداوند همه جا خود را نشان داده است و فقط با پیاده رفتن خداوند را درون دهکده که اجزای طبیعت می‌توانیم مشاهده کنیم. فصل پاییز فصل زندگی و پایانه عمر می باشد به طوری که پس از سبزی و نشاط زردی و ناتوانی و قرمزی اون فول در تک تک اعضای طبیعت می شود دید.

انشا درمورد پاییز صفحه 20 نگارش هفتم

پاییز فصلی است که در آن برگ های درختان به زردی می گرایند ؛ اما بعضی از برگ ها هم در راه زرد شدن گاه قرمز و قهوه ای می شوند. پاییز همان فصلی است که در آن برگ درختان می ریزند و در زیر پای رهگذران بی تفاوت خش خش می کنند. پاییز شاید همان فصل غفلت است و رخوت شاید هم نه فصل هوشیاری و تدبر است؛ چه فرقی می کند که در پاییز خواب باشی یا بیدار مهم آن است که پاییز کار خودش را می کند. به دقت و حوصله دست به کار آراستن می شود؛ آراستن درخت ها ، شهر ها ، باغ ها و زمین به زرد و سرخ و قهوه ای برگ ها ؛ به قطرات گاه نم نم و گاه شر شر باران و به باد که می وزد. پاییز همان فصل دل انگیزی است که گاه رویایی اش می خوانند همان فصلی که می توانی در آن ساعت ها از پنجره ی اتاق به درخت روبروی خانه نگاه کنی و خسته نشوی. پاییز همان دل انگیزانه ایست که گاه هوس می کنی زیر بارانش بی روسری در کوچه قدم بزنی تا موهایت خیس شوند. پاییز همان مادر رقص خرامان برگ هاست که به ناز و عشوه ی تمام چرخ زنان از آسمان بر سرت می بارند، و تو سریع تر می روی تا زیر برگ هایش برسی و با خودت بگویی این یکی به افتخار من افتاد. پاییز همان موسیقی خوش خش خش برگ هاست _همان برگ های خرامان_ که این بار هوس می کنی کفشهایت را در آوری تا موسیقی هبوط برگ ها پاهایت را قلقلک کند. پاییز همان فصل درختان لخت خرمالو است که سرخی خرمالوهایش ر ا به همه عرضه می دارد. همان فصل قاصدک های شیطون که برایت خبر می آورند ، خبر های خوش ، خبر هایی که هیچ وقت نمی رسند وتو باز هم آنها را بر می داری و فوت می کنی و با نگاهت تعقیبشان می کنی تا در آبی ابری آسمان پاییز گم شوند. آه عجب این پاییز برگ زیر هزار رنگ خوش می نشیند در چشم و خیال من … ومن از ورای سفیدی دیوار های اتاقم همه را ، همه را خوب خوب می دانم؛ دیگر جاده های پاییز را از حفظ شده ام.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهسا : در پاییز برگ درختان می‌ریزد و هنگامی که ما بر روی آنها راه می‌رویم صدای خش‌خش می‌دهند.
پاییز فصلی است که در آن برگ‌های درختان به زردی می‌گرایند اما بعضی از برگ‌ها هم در راه زرد شدن گاه قرمز و قهوه‌ای می‌شوند.
بسیاری از میوه‌ها در فصل پاییز می‌رسند. اناره ساوه، خربزه، سیب، پرتقال، به، سنجد و…
در فصل پاییز بسیاری از پرندگان به مناطق گرمسیر مهاجرت می‌کنند.
در فصل پاییز کشاورزان زمینها را شخم زده و در آن محصولاتی مانند گندم و جو می‌کارند.
در فصل پاییز روزها کوتاهتر می‌شود و شبها طولانی می‌گردد.
در پاییز خرمالو ها میرسد و لیمو شیرین و پرتقال و انار به بازار می آید . بعضی وقتی ها مادرم انار ها را دان میکند و به آنها گلپر و نمک میزند و در کاسه های کوچک میریزد و به ما میدهد که من خیلی خوشم می آید. در پاییز لبو فروش ها در روی گاری های قدیمی لبو های شیرین و قرمز میپزند و به ما می فروشند من گاهی با دوست هایم از آنها لبو داغ میرخر مو در راه رفتن به خانه با هم میخوریم که خیلی کیف دارد .
پاییز خود انبوهی است از حرف ها، حس ها و …پاییز که بر زبانت جاری میشود دل مخاطبت ضعف میرود برای حال و هوایش ؛ اصلا بدون ان که حرفی زده باشی او زیر باران های‌ پاییزی خیس خواهد شد و غم غریبی بر دلش خواهد نشست ؛ برگ های‌ ریخته بر زمین زیر پاهایش خرد خواهد شد جوری که تو میتوانی صدای خش خش برگ ها رابه وضوح بشنوی .

مهسا : پائیز ،سوار بر اسب سفید مهر بر جادهء دنیا می تاخت،تا تپش های بی امان لحظه هارا حس کند.او با همرا هانش،که آبان آذر نام دارند،همراه با کوله باری ازعشق ،شعر و باران،و صدای در هم شکسته شدن برگ های زرد پائیزی از راه رسید و حالا غبار سفر برشانه هایشان نشسته بود.
شهر پر از بوی آرامش بخش پائیز بودو تمام عاشقان آن را تا ابدیت در مشام خود حبس می کردند وصدای موسیقی خش خش برگ ها را در خاطر خود حک می کردند .تا گاه گاهی در کور ترین نقطهء ذهنشان به آن سری بزنندو برای لحظه ایی دنیایشان پر شود از آوازهء امید.شاید توانستند که طعم خوب زندگی را با رایحه ایی از قهوه گس بچشند.
این بار که پائیز آمد تنش خسته بود و روی درختانش کوفتگی خوابیده بود.
و سمفونی برگ ها دیگر آن دلنوازی سابق را نداشت، و گرد مست کنندهء او کمتر بر دل این شهر پر دود نشست . از آن مهم تر که باران دیگر آن طور که شایسته ی پائیز بود تن سردو سخت زمین را لمس نکرد. انگار که پائیز رسم پائیزی بودن را به فراموشی سپرده بود. حالا دیگر شاعرانه های عاشقانه کمرنگ شده بود، و شاعران نمیدانستند بدون لمس حس باران ،چگونه شعر بگویند که درد عاشقان را دوا کند.
پائیز امسال شبنم پر لطف باران روی گیسوان یار ننشست و باران رقص کنان بر سینهء پنجره ءعریان نکوبید.
باران یعنی امید ،یعنی حس شیرین زنده بودن، با سر انگشتان نشاط قطرات آن را لمس کردن و با باریدنش تمام پلیدی هارا به خاک سپردن.

مهسا : موضوع: پاییز
زندگی زیباست و پاییز زیباترین،در وصفش زبان قاصر و چشم ها بارانِ اشک است و چه خوب خواهد شد اگر،جای برگ های پاییزی،زباله هارا پیراهن زمین نکنیم.
پائیز ،سوار بر اسب سفید مهر بر جادهء دنیا می تاخت،تا تپش های بی امان لحظه هارا حس کند.او با همرا هانش،که آبان آذر نام دارند،همراه با کوله باری ازعشق ،شعر و باران،و صدای در هم شکسته شدن برگ های زرد پائیزی از راه رسید و حالا غبار سفر برشانه هایشان نشسته بود.
حالا دیگر شاعرانه های عاشقانه کمرنگ شده بود، و شاعران نمیدانستند بدون لمس حس باران ،چگونه شعر بگویند که درد عاشقان را دوا کند.
پائیز امسال شبنم پر لطف باران روی گیسوان یار ننشست و باران رقص کنان بر سینهء پنجره ءعریان نکوبید.
باران یعنی امید ،یعنی حس شیرین زنده بودن، با سر انگشتان نشاط قطرات آن را لمس کردن و با باریدنش تمام پلیدی هارا به خاک سپردن.
پاییز فصل میوه­های خشمزه­ایی چون نارنگی و انگور است، من میوه­های پاییزی را دوست دارم و از خوردن آن­ها نهایت لذّت را می­برم. یکی دیگر از این میوه­ها سیب است میوه­ای که آن را بهشتی می­دانند. پاییز شامل سه ماه به نام­های مهر، آبان و آذراست. مهر ما را به یاد محبت و عشق می­اندازد

مهسا : پرده آبی رنگ اتاق را کنار زده و با پاک کردن بخار توسط دستانم، نگاهی به بیرون می اندازم.
عقربه ساعت هفت صبح را نشان داده و علت بیداری خود را نمی دانم، اما این فصل زیبا و این همه نقش و طرح و رنگ، مرا هوشیار ساخته و اثری از خستگی دیشب و بی حوصلگی کارهای امروز را در خود نمی بینم.
کف خیابان نم دار و قطره قطره اشک از شاخ و برگ درختان مهمان آغوش زمین می شود، همه چیز حال و هوای دیگری داشته و دل آسمان گرفته است، اما مگر می شود در اولین صبح پاییز، با این همه زیبایی، چای داغ مادر بزرگ و درختان زرد و نارنجی، دلگیر و نا امید بود؟
پاییز، شاه فصل هاست اما دلگیری عجیبی را با خود به همراه دارد، ولی نه در اولین روز ورودش، نه به هنگام بارش باران پس از ماه ها خندیدن خورشید.
این فصل، نام دیگر عشق است که شادابی را به مردم هدیه می کند، اما علاوه بر آن، در این فصل و بر زیر اشک های آسمان، هیچ کس نمی تواند اندازه گل های حیاط مادر بزرگ و یا گل های وسط میدان خیابان اصلی و یا گل های پناه گرفته زیر سایه درختان خوشحال باشد، زیرا می داند که این روز و ورود پاییز، جان دیگری به او داده و قرار است مدت زیادی را سیراب و پر از حس تازگی سر کند.

مهسا : مقدمه : نگاهی به اطراف می اندازم،سرم را از این سو،به آن سو،گردش میدهم تا بوی نم پاییز در سرم جریان یابد و رنگ های سرد و گرمش،جانی دیگر به روحم هدیه کند.
بدنه : چند قدم بر میدارم،تا صدای آواز برگ های لباس زرد و نارنجی بر تن کرده،در آغوشِ نمناک کفش های پاییزی ام غرق شود.
سرم را رو به آسمان میکنم،دیدنش راحت تر شده.دیگر،درختان سر به فلک کشیده با لبخند سرشان را به سویم خم نکرده و در برابر آسمان دیوار نشده اند.آسمان،راحت می تواند زیباییش را به رخِ درختان بکشد.
سرم را به پایین خم کرده و سعی میکنم رنگ لباس هایی که برگ های سب بهاری بر تن کرده اند را تشخیص دهم،اما چقدر دشوار است.یکی نارنجی با اندکی زرد و یکی زرد با اندک نارنجی و حتی دیگری با شالگردنی سبز و لباسی نارنجی.
نمیشود دقیق رنگ هارا به خاطر بسپارم زیرا قلمِ خداوند،هرروز بر آغوشِ زمین رنگ میپاشد و لباسی نو هدیه میکند،گویی هدیه ای برای زیباییِ بی حدشان،یا شاید هم به خاطر لباسی گرم شدن برای زمین میگیرند.
نتیجه : زندگی زیباست و پاییز زیباترین،در وصفش زبان قاصر و چشم ها بارانِ اشک است و چه خوب خواهد شد اگر،جای برگ های پاییزی،زباله هارا پیراهن زمین نکنیم.

برسی و داوری : استفاده زیاد از علائم نگارشی،که سبب تکه تکه شدن انشا در حین خواندن میشود.
شیوه نادرست خواندن به علت استفاده زیاد از علائم نگارشی.
رعایت نشدن صحیح کادر بندی(کادر بندی صحیح:یک و نیم سانت فاصله از هر طرف کاغد و یک سانت ابتدای هر پاراگراف).

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟

 

🌟 از این که با انشاء با موضوع عهد و پیمان با رعایت نکات نگارشی با ما همراه بودید از شما سپاسگذاریم امیدواریم مطلب مورد نظر برای شما مفید قرار گرفته باشد

نظرات در حال حاظر غیر فعال است