تحقیق درباره ساعات کاری

✅ در این مطلب از سایت با تحقیق درباره ساعات کاری با شما کاربران عزیز همراه هستیم

 

🌟 تحقیق درباره ساعات کاری به صورت کامل و آپدیت شده با کتاب درسی جدید

 

🌟 تاریخ انتشار تحقیق درباره ساعات کاری / 2022-07-31 16:03:24

 

محتوای نوشته :

 

یک مطالعه جدید در پاسخ به این سوال که چند ساعت کارِ با دستمزد برای برخورداری از سلامت روان لازم است؟ پیشنهاد داده که هفته‌های کاری کوتاه‌تر و آخرهفته‌های طولانی‌تر می‌تواند از این نظر مفید باشد.

در بسیاری از کشورهای سراسر جهان افراد به طور معمول به صورت تمام وقت ۴۰ ساعت در هفته معادل هشت ساعت در روز و برای پنج روز کار می‌کنند. با این حال برخی از کشورها هفته‌های کاری کوتاه‌تری دارند.

برای مثال در بلژیک افراد به طور معمول هفته‌ای ۳۸ ساعت معادل ۷.۷ ساعت در روز و در نروژ هفته‌ای ۳۷.۵ ساعت کار می‌کنند.

با این حال شرکت‌هایی در سراسر جهان در حال آزمایش ساعات کاری کمتر در هفته برای کارمندان خود هستند تا میزان کارآمدی و احساس سلامت عمومی آن‌ها را با این شرایط بسنجند.

برای مثال یک شرکت در نیوزیلند در سال ۲۰۱۸ میلادی هفته‌های چهار روزه کاری معادل ۳۲ ساعت کار در هفته را به آزمایش گذاشت و نتیجه آن به قدری مثبت بود که این شرکت ساعات کاری خود را به طور دائمی به همین مدت تغییر داد.

اخیرا متخصصان دانشگاه کمبریج در انگلیس مطالعه‌ای به منظور بررسی و تعیین میزان ساعات کاری ایده‌آل در هفته صورت داده‌اند. این مطالعه بر میزان تاثیر ساعات کاری هفته بر سلامت روان و سطوح رضایت از زندگی ۷۱ هزار و ۱۱۳ فرد ۱۶ تا ۶۴ ساله در انگلیس بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ میلادی متمرکز بوده است.

تحقیقات قبلی نشان داده که بیکاری و عدم ثبات و امنیتی که در پی دارد به طور مستقیم با مشکلات سلامت روان و سطوح بالای اضطراب ارتباط دارد. اما مطالعه جدید این موضوع را که چه میزان کار در هفته برای سلامت روان ایده‌آل است، بررسی کرده است.

نتایج این مطالعه نشان داد که هفته‌ای هشت ساعت کار با دستمزد برای سلامت روان افرادی که به تازگی یک دوره بیکاری را پشت سر گذاشته‌اند، ایده‌آل بوده و برای سلامت روانِ این افراد که تحت مطالعه بودند انجام ۳۷ تا ۴۰ ساعت کار در هفته که “استاندارد” ساعات کاری هفته تلقی می‌شود، هیچ مزایای بیشتری به همراه نداشت. همچنین این نتایج هم در مردان و هم در زنان صدق می‌کند.

این یافته‌ها متخصصان را به این باور رسانده است که “یک روز کاری در هفته” معادل هشت ساعت کار در طول یک هفته برای سلامت روان افراد ایده‌آل خواهد بود.

البته متخصصان خاطر نشان کرده‌اند که مردانی که ۱۶ ساعت یا کمتر از آن در هفته به کار مشغول بوده‌اند و زنانی که بین ۲۰ تا ۲۴ ساعت در هفته را به کار مشغول بوده‌اند، حدود ۳۰ درصد رضایت از زندگی بیشتری را اعلام کرده‌اند.

بنا بر گزارش سایت تخصصی مدیکال نیوز تودی، متخصصان هم‌چنین متذکر شده‌اند که تفاوت قابل توجه میان سلامت روان و احساس سلامت عمومی بیشتر میان افرادی که بیکار هستند و افرادی  که مشغول به کار هستند، دیده می‌شود و در عین حال کوتاه شدن هفته کاری تاثیر منفی بر سلامت روان و احساس سلامت عمومی افراد ندارد.

متخصصان سلامت هشدار می‌دهند که کار کردن در ساعات طولانی، خطر سکته مغزی را افزایش می‌دهد.

طبق این مطالعه فرانسوی ساعات طولانی کاری به “بیش از ۱۰ ساعت کار در روز برای دست‌کم ۵۰ روز در سال” اطلاق می‌شود.

این مطالعه نشان می‌دهد افرادی که برای بیش از یک دهه ساعات طولانی کاری داشته‌اند در بالاترین میزان خطر بروز سکته مغزی قرار دارند.

اما انجمن سکته مغزی انگلیس راهکارهای متعددی را برای خنثی کردن اثر ساعات طولانی کار ذکر کرده که از آن‌ها می‌توان به ورزش و تغذیه مناسب اشاره کرد.

متخصصان مؤسسه ملی بهداشت و تحقیقات پزشکی فرانسه و دانشگاه “انگرز” این کشور اطلاعات مربوط به سن، استعمال دخانیات و ساعات کار بیش از ۱۴۳ هزار بزرگسال را بررسی کردند.

تنها کمتر از یک سوم این افراد برای ساعات طولانی کار می‌کردند که ۱۰ درصد از آن‌ها برای یک دهه یا بیشتر ساعات طولانی به کار مشغول بوده‌اند. در مجموع ۱۲۲۴ نفر از این افراد سکته مغزی کرده‌اند.

متخصصان در مجله سکته مغزی از انجمن قلب آمریکا متذکر شده‌اند افرادی که برای ساعات طولانی کار می‌کنند، ۲۹ درصد بیشتر در خطر سکته مغزی بوده و آن‌هایی که برای یک دهه یا بیشتر، ساعات طولانی کار کرده‌اند، ۴۵ درصد بیشتر در معرض خطر سکته مغزی قرار دارند.

افرادی که به طور پاره وقت کار می‌کنند یا آن‌هایی که پیش از شروع به کار کردن در ساعات طولانی، سکته مغزی کرده‌اند از آمارهای این مطالعه حذف شده‌اند.

نکته قابل توجه این مطالعه آن است که ارتباط یک دهه کار کردن در ساعات طولانی و افزایش خطر سکته مغزی در افراد زیر ۵۰ سال برجسته‌تر است. این یافته‌ای غیرمنتظره است که تحقیقات بیشتری برای کشف علت آن نیاز است.

بنا بر گزارش بی‌بی‌سی، متخصصان توصیه می‌کنند در صورتی که مجبورید برای ساعاتی طولانی کار کنید، راهکارهای ساده‌ای هم‌چون رژیم غذایی سالم، ورزش کردن، ترک دخانیات و داشتن خواب کافی توصیه شده می‌تواند به کاهش خطر سکته مغزی در شما کمک کند.

 

🌟 از این که با تحقیق درباره ساعات کاری با ما همراه بودید از شما سپاسگذاریم امیدواریم مطلب مورد نظر برای شما مفید قرار گرفته باشد