تحقیق در مورد عنکبوت ها

✅ در این مطلب از سایت با تحقیق در مورد عنکبوت ها با شما کاربران عزیز همراه هستیم

 

📗 تحقیق در مورد عنکبوت ها به صورت کامل و آپدیت شده با کتاب درسی جدید

 

📗 تاریخ انتشار تحقیق در مورد عنکبوت ها / 2022-07-31 16:15:36

 

محتوای نوشته :

 

عنکبوت ها به عنوان یکی از حشرات بزرگ و ترسناک در دنیا شناخته می شوند و همیشه سایه ای از ترس و افکار ناشناخته در مورد این حشره وجود داشته است.

به گزارش سایت درسی به نقل از مجله آلامتو؛ در این مطلب قصد داریم تا شما را با نکاتی جالب در مورد زندگی عنکبوتها آشنا کنیم.

عنکبوت ها و محیط زیست

سم عنکبوتها بر اساس تحقیقات دانشمندان به عنوان یک ماده حشره کش دوستدار محیط زیست شناخته شده است. سم این جانور چه به صورت طبیعی و یا مصنوعی تهیه شود می تواند به عنوان یک آفت کش بسیار قوی در مزارع به کار رود. این سم به موجوداتی که در نزدیکی محل سم پاشی قرار دارند آسیب نمی زند و همچنین آفت مورد نظر نمی تواند در برابر این سم مقاوم شود.

رشته های عنکبوت

تارهایی که عنکبوتهای درست می کنند از جمله عجایب دنیای طبیعت هستند. این تارها به نوعی از پولاد سخت تر هستند و امروزه از آنها و ترکیبات شبیه به آن در ساخت جلیقه های ضد گلوله استفاده می شود. نکته بعدی سبک بودن عجیب این تارها است. چیزی در حدود ۴۰ هزار کیلومتر از این تارها تنها ۴۵۰ گرم وزن دارد.

عنکبوتها و محیط زندگی انسان

باید گفت که این حشره علاقه خاصی به محیط های زندگی انسانی دارد که می تواند برای انسان بسیار خطرناک باشد. در نقاط مختلفی از جهان می توان عنکبوتها را در محل های سکونت انسان پیدا کرد. در کشورهایی مثل آمریکا و یا استرالیا می توان تعداد زیادی از انواع عنکبوتها را پیدا کرد که در محیط های مختلف از تخت خواب تا درون استخر زندگی می کنند. خوشبختانه به دلیل وجود پادزهرهای مناسب برای گزیدگی موردی از مرگ بعد از سال ۱۹۸۰ گزارش نشده است.

عنکبوتها شکارچیانی قهار

در دنیا چیزی در حدود ۴۰ هزار گونه عنکبوت وجود دارد که بنا بر مطالعات صورت گرفته تنها یک گونه از آن شکارچی نیست. در این میان ۵۰ گونه از عنکبوتها دارای سم هایی هستند که برای انسان مضر هستند و می توانند انسان را دچار مشکل کنند. در این میان دو نوع سم عنکبوت وجود دارد.

یک گونه از سم ها که به اندام نرم اطراف محل گزش آسیب می زند و گونه دیگر که به سیستم عصبی انسان آسیب می زند. در زمان گزش مسائل مختلفی مطرح است که از آن میان می توان به میزان فرو رفتن نیش نوع سم و مقدار وارد شده از این ماده به بدن انسان نیز مهم است.

عنکبوتها و باغبانی

باید اعتراف کرد که وجود عنکبوتها برای بسیاری از باغ ها و مزارع امری مناسب است. عنکبوتها تعداد زیادی از حشرات ریز و کوچک را به عنوان غذا استفاده می کنند و علاوه بر تامین مواد غذایی خود کمک بزرگی به اکثر کشاورزان و باغ دارن هستند. عنکبوتها معمولا با تار تنیدن و یا پریدن بر روی شکار خود آن را شکار می کنند. هر عنکبوت می تواند ۲۰ تا ۶۰ برابر طول خود را بپرد.

عنکبوتها موجوداتی ترسو

برخلاف تصوری که بسیاری از عنکبوت دارند این حشره اصلا ترسناک نبوده و حتی قصد آزار انسان را نیز ندارد. اگر در مکانی مشاهده کردید که عنکبوتی در حال بالا رفتن از قسمتی از بدن شماست به هیچ وجه نگران نشوید. سعی کنید تا به آرامی عنکبوت را از بدن خود جدا کنید و به هیج وجه از حرکات سریع و یا خشن استفاده نکنید.

عنکبوتها و زندگی اجتماعی

در کل عنکبوتها موجوداتی هستند که به تنهایی زندگی می کنند و کمتر دارای زندگی اجتماعی هستند. اما در میان ۴۰ هزار گونه عنکبوتها چیزی در حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ گونه دارای زندگی اجتماعی هستند و معمولا خانه هایی کندو مانند برای خود می سازند که به طور معمول در هر کدام از آنها ۲۰ هزار عنکبوت زندگی می کنند.

منبع: در مورد عنکبوت

 

📗 از این که با تحقیق در مورد عنکبوت ها با ما همراه بودید از شما سپاسگذاریم امیدواریم مطلب مورد نظر برای شما مفید قرار گرفته باشد