جواب فعالیت های درس اول مطالعات اجتماعی پایه نهم

✅ در این مطلب از سایت با جواب فعالیت های درس اول مطالعات اجتماعی پایه نهم با شما کاربران عزیز همراه هستیم

 

🌟 جواب فعالیت های درس اول مطالعات اجتماعی پایه نهم با رعایت نکات نگارشی به صورت کامل و آپدیت شده با کتاب درسی جدید

 

🌟 تاریخ انتشار جواب فعالیت های درس اول مطالعات اجتماعی پایه نهم / 2022-08-01 21:09:05

 

✅ محتوای نوشته :

 

به نام خدا

برای نمایش بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

فعالیت

1-زمین و سه سیاره دیگر درونی منظومه خورشیدی(تیر،زهره،بهرام)چه تفاوت هایی دارند؟

جواب:از نظر فاصله تا خورشید-گاز ها یا جو موجود در آنها-تعداد قمر-حجم-مدت زمان چرخش به دور خورشید

2-سه تفاوت سیاره های درونی و بیرونی منظومه خورشیدی را بیان کنید(مدار گردش،جنس و ترکیب،قمر).

جواب:تعداد قمر های سیاره های بیرونی بیشتر از سیاره های درونی است-سیارات درونی از سطوح سنگی و جامد و سیارات بیرونی از گاز های مختلف تشکیل شده اند-مدت زمان گردش مدار های سیاره های بیرونی بیشتر از سیاره های درونی است.

3-الف)پرس و جو کنید که آیا تاکنون در اکتشافات فضایی،اثری از حیات در نقاط دیگر فضا یافت شده است.

جواب:بله،بر اساس مکانیزم بقای موجودات،موجودات به خصوص انسان برای بقا نیازمند اکسیژن(هوا)،آب و غذا است.به گفته کارشناسان به غیر از زمین سه ستاره دیگر وجود دارد1-بهرام(مریخ)2-یکی از ماه های (قمر های)مشتری3-یکی از ماه های کیوان.کمربندخ خورشید یعنی جایی که سیاره ای دارای آب و جو مناسب است،مانند زمین،ناهید وبهرام

ب)به نظر شما چرا در کاوش های فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ(بهرام)بسیار توجه می شود؟

جواب:به علت دارا بودن یخ های قطبی،دره های گود،کوه،غبار توفان و کج بودن محور گردش که باعث شده مانند زمین دارای فصل باشد.

4-الف)با مراجعه به کتاب های علوم و نجوم با پایگاه های اینترنتی،چند مورد از شگفتی های کهکشان ها و اجرام آسمانی،منظومه خورشیدی و سیاره زمین را استخراج کنید و در کلاس بخوانید.

جواب:سیاره ناهیدومین سیاره سامانه خورشیدی است.میان زمین و تیر قرار گرفته است.نزدیک ترین سیاره به زمین و بعد  از ماه،درخشان ترین جرم آسمانی و طبیعی است.ناهید داغ ترین سیاره در سامانه خورشیدی است.این سیاره ماه یا قمر ندارد و از چند دیدگاه مانند :جرم،گرانش و ترکیبات ساختاری به زمین شبیه است،به همین دلیل خواهر زمین نامیده است.

خورشید:یک توپ شعله ور بزرگ در مرکز منظومه خورشیدی است.خورشید فقط از گاز تشکیل شده است و نزدیک ترین ستاره به کره زمین است.فاصله خورشید از زمین 149/680/000 کیلو متر است.جرم خورشید 332/900 برابر جرم زمین است.خورشید حدود 4/5 میلیارد سال قبل،همان زمانی که منظومه شمسی(خورشید)ابری از گاز و گرد و غبار بود،به وجود آمده است.

ب)به نظر شما ،تفکر در این شگفتی ها چه ارتباطی با موضوع خداشناسی دارد؟

جواب:جهان آفرینش مجموعه ای از شگفتی هاست و وقتی این شگفتی ها را می نگریم،عظمت خداوند را در جهان احساس می کنیم و هر چه را که جز اوست،کوچک و حقیر می شماریم.جهان آفرینش و نقش های زیبای آن ،کتاب بزرگی است که هر کلمه آن دلیل روشنی بر وجود آفریدگار جهان است.جهان هستی بهترین و زیباترین کلاس خداشناسی و زبان گویای علم و قدرت الهی است.

پ)از معنی آیه 57 سوره غافر چه میفهمید؟

جواب:آفرینش آسمان ها و زمین بسیار بزرگ تر از آفرینش انسان است.بدین معنی که آفرینش انسان و زنده کردن او در روز قیامت در مقایسه یا عظمت عالم  هستی ذره ناچیزی است و نشان دهنده روز معاد است

امید وارم به کارتون اومده باشه

 

🌟 از این که با انشاء با موضوع عهد و پیمان با رعایت نکات نگارشی با ما همراه بودید از شما سپاسگذاریم امیدواریم مطلب مورد نظر برای شما مفید قرار گرفته باشد

نظرات در حال حاظر غیر فعال است