جواب فعالیت های کلاسی و خودت را امتحان کن درس 3 پیام های اسمانی هفتم

✅ در این مطلب از سایت با جواب فعالیت های کلاسی و خودت را امتحان کن درس 3 پیام های اسمانی هفتم با شما کاربران عزیز همراه هستیم

 

📗 جواب فعالیت های کلاسی و خودت را امتحان کن درس 3 پیام های اسمانی هفتم به صورت کامل و آپدیت شده با کتاب درسی جدید

 

📗 تاریخ انتشار جواب فعالیت های کلاسی و خودت را امتحان کن درس 3 پیام های اسمانی هفتم / 2022-08-01 20:56:47

 

✅ محتوای نوشته :

 

جواب فعالیت های کلاسی و خودت را امتحان کن درس 3 پیام های اسمانی هفتم

جواب:فعالیت های کلاسی ،خودت را امتحان کن

به نام خدا


جواب فعالیت های درس سوم دینی هفتم

________________

فعالیت کلاسی صفحه ۴۲

الف ) به نظر شما اگر پادشاه زیرک به جای کار و زحمت یک ساله ، خوشگذارانی و زندگی راحت در قصر را انتخاب می کرد چه سر انجامی در انتظار او بود ؟

همانند پادشاهان قدیم ، پس از یک سال باید به جزیره ای منتقل می شد که هیچ اثری از رفاه و آسایش در آن وجود نداشت و باید به سختی روزگار می گذراند.

ب ) اگر کمی فکر کنیم در می یابیم که داستان زیرک شباهت های زیادی با زندگی خود ما در دنیا دارد . این شباهت را پیدا کنید و مانند نمونه ، جاهای خالی را پر کنید.

1- زیرک که اولین بار به آن شهر آمده بود. به راهنمایی نیاز داشت . ما نیز که تنها یکبار به این دنیا می آییم ، برایخوشبختی نیازمند راهنمایی پیامبران هستیم .

۲- او می توانست تمام وقتش را به استراحت در قصر بپردازد. ما نیز ممکن است بتوانیم تمام عمر خود را به سرگرمی و خوش گذرانی بگذرانیم.

٣- زمان پادشاهی اش خیلی زود سپری شد. زمان زندگی ما نیز کوتاه است و زود تمام می شود .

۴- اصلا گمان نمی کرد که نگهبانان ناگهان نیمه شب به سراغش بیایند . ما نیز گمان نمی کنیم که مرگ هر لحظه، ممکن است به سراغ ما بیاید .

۵- نگهبانان هنگام رفتن به او اجازه ی هیچ کاری را ندادند . به هنگام مرگ ، ما نیز امکان هیچ کاری را نداریم .

۶- او در آن جزیزه ی زیبا در جایی زندگی می کرد که خودش ساخته بود . ما نیز در آن دنیا می توانیم با اعمالی که در این دنیا به عنوان توشه برای خود ذخیره می کنیم ، با راحتی و سعادت زندگی کنیم .

۷- اگر زیرک وارد این شهر نمی شد ، نمی دانست روزی پادشاه جزیزه ی زیبا و ساکنان آن شود. ما نیز اگر به این دنیا نمی آمدیم ، هرگز نمی توانستیم سعادت جهان آخرت را به دست آوریم

خودت را امتحان کن صفحه 44

۱- چرا پادشاه زیرک از رفتن به جزیزه هیچ ترسی نداشت ؟

به دلیل آن که قبلا در آن جزیزه برای خود قصر بزرگ و زیبایی در میان باغی آماده کرده بود و عده ی زیادی در آن جزیزه منتظر او بودند .
۲- مرگ برای چه کسانی وحشتناک و ناخوشایند است ؟ چرا ؟

برای کافران و بدکاران – زیرا تمام زندگی خود را به خوش گذرانی و تفریح در دنیا می گذرانند و برای سفر خود توشه ای آماده نمی کنند. آن ها اصلا دوست ندارند از این دنیا بروند زیرا می دانند مرگ برای آن ها به معنای پایان خوشی ها و سر آغاز سختی هاست . 

3- حالت مؤمنان را در هنگام مرگ توضیح دهید .

عده ای در زندگی خود به خدا و پیامبرانشان ایمان دارند و به فکر زندگی پس از مرگ هستند – خوشحال هستند – چرا که می دانند در زندگی جدید خود نیز ، در آرامش و راحتی به سر خواهند برد.

منبع و تهیه کننده مطلب:پادرس

خیلی چاکریم

 

📗 از همراهی شما با سایت درسی از شما سپاسگذاریم امیدواریم مطلب مورد نظر برای شما مفید قرار گرفته باشد