مقاله درباره ازدواج سفید

✅ در این مطلب از سایت با مقاله درباره ازدواج سفید با شما کاربران عزیز همراه هستیم

 

🌟 مقاله درباره ازدواج سفید به صورت کامل و آپدیت شده با کتاب درسی جدید

 

🌟 تاریخ انتشار مقاله درباره ازدواج سفید / 2022-07-31 16:02:58

 

محتوای نوشته :

 

روزنامه روزان در یادداشتی به قلم محمد وحدتی هلان نماینده مجلس آورده است: رفتن جوانان به سمتی به غیر از ازدواج رسمی و قانونی باعث بی‌بندوباری می‌شود که با جامعه ما متناسب نیست و به همین دلیل باید قبل از ازدواج، فرهنگ‌سازی‌های لازم برای جوانان انجام شود و از طریق نهادهای مختلف و متولی برای دختر و پسر و حتی خانواده‌هایشان از طریق رسانه‌های گروهی اطلاع‌رسانی صحیح صورت بگیرد.

رسانه‌های گروهی از جمله صدا و سیما باید برنامه‌هایی تعبیه کنند تا زمانی که دختر و پسر قصد ازدواج دارند هم برای آنها و هم برای خانواده‌هایشان آمادگی فرهنگی ایجاد کنند. چنانچه آمادگی فرهنگی ایجاد شود به هیچ وجه خانواده‌ها به دنبال مهریه‌های بالا نمی‌روند که در این صورت، زندگی شور و شعف خاصی پیدا کرده و بین زوجین دوستی و مودت ایجاد و استحکام زندگی بیشتر می‌شود.

گام فرهنگی، اصلی‌ترین موضوع در بحث مهریه است. مطرح شدن مهریه بالا به دلیل عدم وجود اعتماد مابین دختر و پسر است و درخواست افزایش مهریه برای ایجاد نوعی اعتماد بین طرفین محسوب می‌شود.

پسران به دلیل ترس از مهریه بالا و ترس از وجود عدم اعتماد در زندگی به نوعی از تشکیل زندگی هراس دارند و این باعث می‌شود که سن ازدواج بالا رفته و از لحاظ روانی و پزشکی، جوانان از ازدواج فاصله بگیرند که این خود باعث به وجود آمدن معضل افزایش مجردی در جامعه می‌شود که آسیب‌های اجتماعی زیادی را در پی دارد.

جوانان در زندگی نیازهایی دارند که باید تامین شود و زمانی که بالا بودن مهریه نوعی ترس از ازدواج در پسران ایجاد می‌کند این باعث می‌شود که برخی از این جوانان برای رفع نیازهای جنسی، خود را در راه‌های غیرشرعی و غیرقانونی قرار دهند که عمده‌ترین آن بحث «ازدواج سفید» است که از چند سال گذشته تاکنون نیز شاهد افزایش آن در کشور بوده و هستیم.

«ازدواج سفید» باعث ناهماهنگی و ناسازگاری در جامعه شده و به معنای دیگر، نوعی ناهنجاری محسوب می‌شود که بالطبع آسیب های اجتماعی آن بسیار بیشتر از مسائل دیگر است. کسانی که سبک «ازدواج سفید» را در پیش گرفتند باید بدانند که این روند آسیب‌های جدی در پی خواهد داشت و بزرگ ترین ضربه را در این نوع روابط، دختران می‌بینند.

چنانچه مشکلی در روابط طرفین به وجود آید اعتمادسازی و تغییر نگرش طرفین برای ازدواج دشوارتر می‌شود. متولیان امر باید شرایط ازدواج جوانان اعم از آموزش‌های فرهنگی و هموار کردن مسیر اقتصادی زندگی را تسهیل کنند.

وقتی جوانی به دلیل عدم پرداخت مهریه بالا به زندان می‌افتد برای او پرونده‌سازی می‌شود و این یک سوء‌پیشینه برای وی است و بدین ترتیب او آسیب روحی می‌بیند و نمی‌تواند در ادامه زندگی، دید مثبتی داشته و مجدداً ترس از ازدواج مانع از تشکیل زندگی وی می‌شود.

پس باید خانواده‌ها این موضوع را در نظر بگیرند که مهریه‌های سنگین تبعات جدی برای جوانان دارد. موضوع طلاق اگر در خانواده‌ها اتفاق بیفتد آسیب‌های آن، کل خانواده را دربرمی‌گیرد و با تبدیل شدن به الگویی بد، باعث بدبینی اطرافیان به ازدواج می‌شود و ترس از ازدواج را برای سایر جوانان افزایش می‌دهد.

 

🌟 از این که با مقاله درباره ازدواج سفید با ما همراه بودید از شما سپاسگذاریم امیدواریم مطلب مورد نظر برای شما مفید قرار گرفته باشد

نظرات در حال حاظر غیر فعال است